Slaven Belupo je danas ugostio Lokomotivu u utakmici 34. kola HT Prve lige. Rasterećeni Farmaceuti osigurali su opstanak u prošlom kolu, a Lokomotivi su se željeli revanširati za poraz u polufinalu Kupa pred mjesec i pol.

Slaven se prikazao u vrlo dobrom izdanju te je u prvom poluvremenu bio bolji suparnik. Stvorio je nekoliko dobrih prilika, no vratar Grbić obranio je pokušaje Lime i Bačelića Grgića. Zirdum je promašio okvir gola glavom, kao i Krstanović nogom, iskusni napadač pokušao je s centra…

Dobro je reagirao i Ježina prilikom pokušaja Tolića glavom. U nastavku je Slaven došao do vodstva u 62. minuti. Brković je ubacio iz kornera, Etoundi prebacio, a Bogojević je bio najspretniji za 1:0, iz blizine je ugurao loptu u mrežu. VAR je dugo provjeravao situaciju, na kraju je sudac Vidulin pokazao na centar.

Lokomotiva je ubrzo izjednačila, Tolić je u 73. minuti matirao Ježinu. Nakon pet prvenstvenih utakmica bez primljenog gola u Koprivnici, Slavenovi su vratari prvi put kapitulirali.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a vratar Grbić spasio je svoju momčad od poraza. Lokomotiva je izgubila važne bodove u borbi za drugo mjesto i Ligu prvaka, a Farmaceuti su nagrađeni pljeskom za još jednu dobru predstavu…

Mateus Lima // Foto: Nikola Wolf

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 1:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja 513.

SLAVEN BELUPO (3-1-4-2): Ježina – Božić, Paracki, Zirdum – Bačelić Grgić – Bogojević, Lulić, Brković (od 90. Međimorec), Goda – Lima (od 57. Etoundi), Krstanović. TRENER: Tomislav Stipić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Grbić – Karačić, Kovačić, Kolinger (od 70. Gluhaković), Čeliković – Jakić, Cokaj (od 67. Majić) – Kastrati, Tolić, Uzuni – Tuci (od 67. Budimir). TRENER: Goran Tomić.

STRIJELCI: 1:0 Bogojević (62), 1:1 Tolić (73).