Veliki favorit bio je Slaven Belupo u večerašnjem ogledu 35. kola HT Prve lige protiv Intera iz Zaprešića, koji je izgubio sve izglede za ostanak u prvoligaškom društvu.

Koprivnička momčad ostvarila je očekivano i preokretom u početku drugog poluvremena sredila momčad koju vodi bivši Slavenov trener Tomislav Ivković. Rezultat je na kraju bio 3:1.

Ipak, najveća priča s današnje utakmice je jubilej kojeg je ostvario 37-godišnji napadač Slavena Belupa Ivan Krstanović. On je protiv Intera postigao svoj stoti pogodak u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Zabio je iz jedanaesterca kojeg je izborio Brković.

Ispred Krstanovića su samo četvorica igrača s većim brojem postignutih pogodaka u hrvatskom nogometnom prvenstvu. Davor Vugrinec postavio je rekord u dresu Slavena te je u nogometnu mirovinu otišao sa 146 golova, Igor Cvitanović ostao je na 126, treći je Joško Popović (111), a četvrti Miljenko Mumlek (107).

Od samog početka kod domaćih se vidjela velika želja da Krstanović uđe u Klub 100. Prvu je priliku imao već u 4. minuti kad ga je uposlio Bogojević, no Interova obrana je izbila u korner. Potom je zaprijetio Božić glavom, Hadžikić je bio siguran.

Inter je poveo iz prve prave situacije, koja je bila prilično neobična zbog ponašanja pomoćnog suca Gorana Loparca. On je prvo podigao, pa spustio zastavicu, te na taj način zbunio igrače obje momčadi. Slavenovi su stali, Interovi nisu ni slavili pogodak kojeg je VAR na kraju balade priznao. Andrić je bio strijelac, a ‘asistent’ dekoncentrirani Goda.

Taj rano primljeni pogodak unio je malo nesigurnosti u igru Farmaceuta, no brzo su se presložili i napadačkom igrom stigli do izjednačenja prije odmora. Stipić je opet rotirao unutar utakmice, pa smo jedno vrijeme na stoperu gledali Glavčića, a na lijevom boku Brkovića.

Mamut je u 29. minuti zaprijetio udarcem s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla pokraj vratiju. Uslijedile su dvije grede unutar dvije minute. Prvo je u 34. minuti Brković iz slobodnog udarca s 25 metara krasno tukao, no okvir gola spriječio je slavlje mladog veznjaka, da bi minutu poslije gredu pogodio i aktivni kamerunski napadač Etoundi. I on sam okušao je udarac u 38. minuti, no Hadžikić je obranio.

Krstanović je u 42. tukao glavom iznad grede, a u istoj je minuti Slaven izjednačio rezultat. Lulić je prodor po desnoj strani okončao ubačajem u stilu Alexandera-Arnolda, a drugi put je u ovom prvenstvu glavom poentirao Bačelić Grgić. Sudac Jović pokazao je tek minutu nadoknade, sigurno je izgubljeno više.

U tom vremenu Glavčić je fino ubacio s lijeve strane, ali na drugoj vratnici nije bilo nikog da loptu spremi u mrežu. Preokret je ipak brzo stigao, svoj prvi gol za Farmaceute zabio je Franck Etoundi, lijepo je s pet metara glavom pogodio malu mrežicu nakon kornera Lulića. Onda je uslijedio i Krstanovićev stoti gol kojeg je zabio s bijele točke, a do kraja se rezultat nije mijenjao.

U posljednjem prvenstvenom kolu Slaven Belupo će sljedećeg petka u 21 sat gostovati kod Gorice u Velikoj Gorici. Nova sezona u HNL-u počinje već sredinom kolovoza…

SLAVEN BELUPO – INTER 3:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja 371. Sudac: Fran Jović Zagreb).

SLAVEN BELUPO (3-1-4-2): Ježina – Božić, Paracki, Goda – Bačelić Grgić – Bogojević (od 90. M. Čovo), Brković (od 90. B. Čovo), Glavčić, Lulić – Etoundi (od 69. Zirdum), Krstanović (od 90. Šego). TRENER Tomislav Stipić.

INTER (3-5-2): Hadžikić – Van Bruggen (od 77. Soldo), Grgić, Nekić (od 57. Mitrović) – Rom, Marasović, Mazalović, Postonjski (od 83. Benčić), Barić (od 57. Vego) – Mamut, Andrić. TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 0:1 Andrić (15), 1:1 Bačelić Grgić (42), 2:1 Etoundi (49), 3:1 Krstanović (53-11 m).

Snimio: Nikola Wolf, naslovna fotografija: Željko Hajdinjak/Cropix