Slaven Belupo poražen je na domaćoj premijeri novog prvenstva. Iako su imali vodstvo na poluvremenu, Farmaceuti su na kraju izgubili s 1:2, a pogotke su primili u samoj završnici susreta nakon što su propustili nekoliko dobrih prilika za povećanje vodstva i konačno rješenje utakmice.

Prvo poluvrijeme pružilo je dobar nogomet, prilike su se redale s obje strane, a u nadoknadi je Nemanja Glavčić iskoristio Etoundijevu asistenciju i lijepo pogodio za vodstvo.

Imao je Slaven u nastavku tri velike prilike preko Glavčića, Krstanovića i Bogojevića, ali novog pogotka u mreži Kahline nije bilo.

Znali su to kvalitetni gosti kazniti preko svojih zamjena. Mudrinski je bio strijelac oba pogotka, asistirali su s desne strane Doka i Dvorneković.

U sljedećem kolu Slaven gostuje kod Hajduka.

Musa i Glavčić // Foto: Nilola Wolf

SLAVEN BELUPO – GORICA 1:2 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Vidulin (Kanfanar).

SLAVEN BELUPO (3-1-4-2): Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bačelić Grgić (od 76. Mlinar) – Bogojević, Lulić, Glavčić (od 76. Brković), Goda – Etoundi (od 46. Boakye), Knöll (od 39. Krstanović, od 90. Zirdum). TRENER: Tomislav Stipić.

GORICA (4-2-3-1): Kahlina – Musa, Steenvoorden, Krizmanić, Čabraja – Kalik, Babec – Špikić (od 46. Dvorneković), Čanađija (od 58. Mudrinski), Lovrić (od 69. Mitrović) – Ndiaye (od 69. Doka). TRENER: Valdas Dambrauskas.

STRIJELCI: 1:0 Glavčić (45), 1:1 Mudrinski (86), 1:2 Mudrinski (90).