Slaven Belupo je večeras osvojio vrijedan bod na gostovanju kod Osijeka u 3. kolu HT Prve lige. U Gradskom vrtu nije bilo pogodaka, domaćin s kombiniranom postavom nije uspio naplatiti dominaciju.

Farmaceuti nisu uputili udarac u okvir, ali svakako mogu biti zadovoljni defenzivnim dijelom igre. Prvi su u ovom prvenstvu uspjeli otkinuti bod doista jakom Osijeku, a na premijeri su uzeli sva tri u Maksimiru.

Slavenov trener Dean Klafurić učvrstio je vezni red uvođenjem Van Bruggena, dok je na lijevom boku Laušića zamijenio Bosec. Glavčić je pomaknut ofenzivnije, sve ostalo bilo je kao protiv Lokomotive.

Nenad Bjelica je nakon europske utakmice s Pogonom zamijenio čak osam startera, pa su priliku dobili mnogi igrači koji su dosad manje igrali.

U prvom poluvremenu Osijek je imao dominaciju u posjedu lopte (62:38 %), stvorio je i par prilika. Gosti su se u najvećoj mjeri posvetili obrambenim zadacima i uglavnom su ih dobro ispunjavali, ali nisu uspjeli zaprijetiti Ivušiću.

U 11. minuti Fiolić je promašio nakon ubačaja Topčagića, a opasno je u 14. minuti zaprijetio Mance do kojeg se lopta odbila nakon ubacivanja sa strane. No, Slavenov vratar Čović dobro je reagirao.

Nakon četvrt sata igre nad Gradski vrt spustio se jak pljusak koji na sreću nije dugo potrajao. Krstanović je u 24. minuti malo zakasnio na dobar ubačaj Glavčića, a Zirdumovo igranje rukom pred Slavenovim golom prošlo je bez posljedica, VAR je utvrdio da nije bilo elemenata za kazneni udarac. Logično, jer lopta ga je napucala iz blizine i u skoku.

Hiroš je bio razigran na lijevoj strani Osijekovog napada, u 40. minuti skuhao je jednu opasnu situaciju, ali je Božić otklonio opasnost. Bočkaj u 43. iz slobodnog udarca pogađa živi zid, a minutu kasnije ubacuje za Mancea koji je glavom poslao loptu pokraj gola, smetao mu je Paracki. Prvi dio zaključio je Hiroš slalomom kroz trojicu Slavenaša, no na odmor se otišlo netaknutih mreža.

Odlučnije su Farmaceuti ušli u drugo poluvrijeme. U 52. minuti Bosec je dobro ubacio s lijeve strane, a Krstanović je glavom s pet metara propustio veliku priliku, lopta je otišla pokraj lijeve vratnice.

Bralić je u 59. minuti nakon prekida poslao loptu pored Slavenovih vratiju, a ubrzo je Bjelica uveo čak tri jockera; Miezera, Hleinheislera i Pilja. Međutim, gosti su se i dalje dobro držali i odbijali sve pokušaje napada. U završnici je Osijek pojačao pritisak i gostujuća mreža se zatresla u 87. minuti, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Ni u šest minuta nadoknade ništa se nije promijenilo unatoč žestokim naletima domaćih, na semaforu je ostalo 0:0. Goste je u 3. minuti nadoknade sjajnom obranom spasio Čović, potom je nakon kornera blokiran udarac Kleinheislera, a Bočkaj je tukao malo iznad grede.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će u subotu ugostiti Šibenik, koji još nikad u Prvoj HNL nije slavio u Koprivnici. Početak je u 18.55 sati.

Bruno Bogojević i Petar Bočkaj

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 0:0

OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja: 1016. Sudac: Igor Pajač (Zelina).

OSIJEK (3-5-2): Ivušić – Lončar, Čeberko, Bralić – Grgić (od 77. Miloš), Fiolić (od 66. Pilj), Nejašmić, Hiroš (od 66. Kleinheisler), Bočkaj – Topčagić (od 65. Mierez), Mance (od 77. Bohar). TRENER: Nenad Bjelica.

SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Čović – Zirdum, Paracki, Božić – Bogojević, Marina, Van Bruggen, Bosec – Brković (od 71, Lulić), Glavčić (od 86. Mlinarić) – Krstanović. TRENER: Dean Klafurić.

STRIJELCI: -.

ŽUTI KARTONI: Krstanović (15), Marina (42), Bralić (49), Van Bruggen (61), Paracki (89).

REZULTATI 3. KOLA: Lokomotiva – Hrvatski dragovoljac 3:2, Istra 1961 – Gorica 1:2, Hajduk – Šibenik 1:0, Dinamo – Rijeka 3:3.

POREDAK: 1. Rijeka 7, 2. Osijek 7, 3. Lokomotiva 7, 4. Gorica 6, 5. Dinamo 4, 6. Slaven Belupo 4, 7. Hajduk 4, 8. Istra 1961 3, 9. Šibenik 0, 10. Hrvatski dragovoljac 0.