Slaven Belupo i Varaždin odigrali su večeras sjeverni derbi susjeda. Utakmica je imala i velik značaj u kontekstu borbe za opstanak u ligi, a na kraju su teren sretniji napustili domaći nogometaši.

Poveo je Slaven već u 15. minuti. Stolnik je srušio Krstanovića na 18 metara, a eurogol je iz slobodnog udarca postigao Nemanja Glavčić.

Na 2:0 povisio je Törles Knöll na asistenciju Božića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena u kojem je Varaždin ostao bez prave prilike.

U nastavku inicijativa Varaždina i obrambena orijentacija domaćina koji se pouzdao u kontre i polukontre. Do kraja golova nije bilo, ostalo je 2:0 nakon čega se u koprivničkom prvoligašu ipak lakše diše.

Na ljestvici se Slaven bodovno izjednačio s Hajdukom (20) i skočio na peto mjesto, dok je Varaždin ostao osmi s 15 bodova.

U sljedećem kolu Farmaceuti će već u utorak gostovati kod Osijeka, a u ponedjeljak nakon toga dočekuju Goricu.

Törless Knöll zabija za 2:0 // Foto: Nikola Wolf

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 2:0 (2:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bogojević (od 55. Janković), Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda – Krstanović (od 66. Delić), Knöll (od 90. Bosec). TRENER: Tomislav Stipić.
VARAŽDIN: Horkaš – Tkalčić, Stolnik, Pellumbi, Urata (od 73. Vuk) – Postonjski, Senić (od 46. Grgec), Đurasek – Posavec (od 73. Glavina), Petković (od 46. Benko) – Obregon. TRENER: Zoran Kastel.
STRIJELCI: 1:0 Glavčić (15), 2:0 Knöll (45+1).