FOTO Slaven u rapsodiji protiv Istre osigurao prvoligaški status

Slaven Belupo večeras je ugostio Istru u utakmici 32. kola HT Prve lige. Nakon dobrih predstava protiv Osijeka, Dinama, Rijeke i Hajduka, očekivalo se novo dobro izdanje Farmaceuta, pogotovo s obzirom na povratak petorice standardnih prvotimaca koji u Splitu nisu imali pravo nastupa zbog kartona.

I sva petorica zaigrala su od prve minute. Božić na stoperu, Bačelić Grgić i Lulić u vezi, Goda na lijevom boku i Jeffren u napadu umjesto Lime, koji je na Poljudu u završnici izborio pa promašio kazneni udarac. Gosti iz Pule stigli su opterećeni lošom tradicijom u Koprivnici, ali i imperativom osvajanja bodova u borbi za ostanak u ligi.

Matko Zirdum // Snimio: Nikola Wolf

Sve je za domaćina krenulo idealno u 13. minuti, kad je Matko Zirdum postigao svoj prvi pogodak za Slaven. Iz kuta je ubacio Lulić, glavom su igrali Goda i Bačelić Grgić, da bi također glavom poentirao Zirdum. Doista vrlo neobičan pogodak.

Uslijedile su dvije asistencije Brune Bogojevića za još dva Slavenova gola. U 25. je Ivan Krstanović povisio na 2:0, glavom je zabio svoj 99. pogodak u HNL-u, da bi dvije minute kasnije svoj prvi gol za Farmaceute zabio i bivši igrač Barcelone Jeffren Suarez.

U nastavku se rezultat nije mijenjao, iako je Slaven imao par situacija, a Istra dva pokušaja Bušnje iz daljine. Sve u svemu, odlična prezentacija koprivničkih nogometaša koji su na kraju dobili velik pljesak najvjernije publike.

Nemanja Glavčić // Snimio: Nikola Wolf

Na ljestvici je Slaven i dalje sedmi s 34 boda, te ima 11 više od Istre. Ovom pobjedom Farmaceuti još nisu i matematički potvrdili izbjegavanje kvalifikacija, ali teško je očekivati da će izgubiti sve četiri utakmice do kraja, a Istra sve četiri pobijediti.

U sljedećem kolu koprivnički prvoligaš gostuje u Varaždinu u susjedskom derbiju s istoimenim klubom. Utakmica je na rasporedu u subotu u 21.05 sati.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. GLEDATELJA: 502. SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb).

SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Paracki, Zirdum (od 70. Havelka) – Bačelić Grgić – Bogojević (od 82. Međimorec), Lulić, Glavčić (od 70. Brković), Goda – Jeffren (od 63. Lima), Krstanović (od 82. Šego).

TRENER: Tomislav Stipić.

ISTRA 1961: Duka – Grujević, Tomašević, Bosančić, Gonzales – Močinić (od 78. Paez), Blagojević, Fintić (od 74. Lisica) – Gržan (od 46. Bušnja), Guzina (od 58. Perić-Komšić), Delić (od 46. Lončar).

Trener: Ivan Prelec.

STRIJELCI: 1:0 Zirdum (13), 2:0 Krstanović (25), 3:0 Jeffren (27).

Snimio: Nikola Wolf