FOTOGALERIJA: Ferdinandovčani se petardom “ugrijali” za Dinamo

Ferdinandovac je u šestom kolu Četvrte hrvatske lige Sjever s uvjerljivih 5:0 pobijedio Bilogorac iz Velikog Trojstva. Mrežu gostiju Ferdinandovčani su načeli u 15. minuti.

Matić je u kaznenom prostoru srušio Karlovčana i sudac Nađ bez razmišljanja je pokazao na bijelu točku s koje je Karan bio neumoljiv za 1:0. U 27. minuti Jasenko je proigrao Đipala čiji je pokušaj udarca završio na glavi Stankira, koji je s lakoćom s pet metara zabio za 2:0. Samo dvije minute nakon toga Đipalo se oslobodio svog čluvara i opalio s vrha šesnaesterca, no vratnica je spriječila novi pogodak raspoloženih domaćina.

Spasa za goste nije bilo u 34. minuti u kojoj je Karan majstorski s 18 metara pogodio donji desni kut za 3:0. Tek što se krenulo s centra Luka Bošnjak “pokupio” je Klička i zaradio crveni karton pa su Ferdinandovčani ostali s igračem manje. No, to se nije značajnije odrazilo na igru momčadi Mladena Karana i u 69. minuti ponovno se zatresla mreža Jakovića.

Karan je idealno uposlio Đipala koji je “preveslao” svog čuvara i gostujućeg vratara i s lakoćom zabio u nebranjenu mrežu za 4:0. Od 71. minute i gosti su ostali s igračem manje nakon neopreznog starta Pešića. U samoj završnici Josip Fuček nadmudrio je Jakovića za konačnih 5:0 kojima su Ferdinandovčani na najbolji način najavili Kup ogled protiv aktualnog prvaka Hrvatske, Dinama u subotu.

FERDINANDOVAC – BILOGORAC 5:0

FERDINANDOVAC: S. Peršić (od 84. Turčić), L. Bošnjak, Kožar, Karlovčan, Đipalo, Karan (od 75. Sobota), V. Turković, Jasenko (od 59. I. Turković), N. Carek, Stankir (od 46. J. Fuček), Križanović (od 80. K. Carek). TRENER: Karan.

BILOGORAC: Jaković, Mihoković (od 69. Pešić), Kličko, Dončević, Matić, Cindrić, Pavličević (od 74. Husnjak), Kuhar (od 46. Grubeša), Dukić, Đošić, Kutanjac (od 69. Stančin). TRENER: Čerepinko.

FERDINANDOVAC – Igralište NK Ferdinandovac. SUDAC: Mario Nađ (Donja Pištana). POMOĆNICI: Ličinić i Duvnjak. STRIJELCI: 1:0 Karan (15 – 11m), 2:0 Stankir (27), 3:0 Karan (34), 4:0 Đipalo (69), 5:0 J. Fuček (87). ŽUTI KARTONI: Grubeša (49), Matić (58) – Bilogorac. CRVENI KARTONI: L. Bošnjak (35) – Ferdinandovac, Pešić (71) – Bilogarac.