FOTOGALERIJA: Nezaustavljiva Sloga ruši sve pred sobom

U novoj dojmljivoj nogometnoj predstavi odigranoj u nedjelju u Đelekovcu vodeća Sloga s lakoćom je osvojila nova tri boda pobijedivši domaći Osvit 5:1.

Palčićeva je momčad vođena dobrom atmosferom nakon pobjede u Miklinovcu tražila još jedan pozitivan rezultat, no da će to biti izuzetno teško pokazao je već sam start utakmice. Đelekovčani su u susret ušli točno onako kao ne bi trebali, bojažljivo, mlako, s puno grešaka i previše respekta za što su od strane iskusnog protivnika kažnjeni već u trećoj minuti kada je Rac prvo iznudio, a potom i realizirao najstrožu kaznu.

Nakon početne agresivnosti, odlučnosti i visokog presinga koji im je i donio rezultatsku prednost, nogometaši Sloge malo su pustili papučicu s gasa, a takav su pristup objeručke iskoristili domaćini koji su najprije uspostavili ravnotežu na sredini terena ,a zatim i preuzeli laganu inicijativu na krilima koje su zasluženo izborili kazneni udarac koji je Nikola Drvarić uspješno i realizirao.

Nošeni brojnom podrškom i odličnom atmosferom s tribina, nogometaši Osvita u desetak su minuta stvorili još dvije izgledne prigode iz kojih su lako mogli i preokrenuti rezultat. Uvidjevši da se mogu ravnopravno nositi s kvalitetnijim protivnikom, Đelekovčani su dobili možda i (pre)veliku dozu sigurnosti jer su u jeku inicijative i svoje najbolje igre primili pogodak. Poljuljana izjednačujućim pogotkom i ofenzivom Đelekovčana, momčad Dejana Ruka samo je nakratko izgubila početnu koncepciju, no kada su se othrvali pritisku Osvita, pokazali su zašto se nalaze na vrhu ljestvice.

Malonogometnom akcijom u tri poteza u 35. minuti Rac, Konjević i Sinani obranu Osvita izigrali su kao iz šale, a dobiveno samopouzdanje u punoj mjeri iskoristili do kraja prvog dijela kada su uz još dva zgoditka poslije velikih kikseva domaćeg vratara trasirali put pobjedi. U nastavku susreta do izražaja je došla ogromna razlika u tjelesnoj pripremljenosti, no to je kostur iz ormara koji sigurno neće još dugo mučiti domaćeg stratega. Onaj gostujući, pak, u najboljem mogućem ozračju bezbrižno čeka dolazak imbriovečkog Borca iduće nedjelje koji će biti veliki test sposobnosti najugodnijeg iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva. (ss)

OSVIT – SLOGA 1:5

OSVIT: Puklavec (od 46. Glatki), Majetić (od 89. Vuljak), M.Drvarić, Lončar, Andrić, J.Paradžik (od 65. Varga), Petak, Lopatnik, N.Drvarić, Krištofić (od 89. Bilješko), Juras (od 18. N.Paradžik, od 78. Mihalec). TRENER: Goran Palčić.

SLOGA: Flanjak (od 75. Harmadi), Podraniy (od 52. Radanović), Kešinović, Stojanović (od 58. Tomić), Međimurec, Rac, Konjević, Komes, Mikulinec, Ivančić (od 75. Slatina), Sinani (od 58. Hezler). TRENER: Dejan Ruk.

ĐELEKOVEC – Igralište Osvita. GLEDATELJA 350. SUDAC: Mario Vecko (Koprivnica). POMOĆNI: Posavec i Renjak. STRIJELCI: 0:1 Rac (3-11m), 1:1 N.Drvarić (26-11m), 1:2 Sinani (35), 1:3 Rac (41), 1:4 Ivančić (44), 1:5 Rac (63). ŽUTI KARTONI: Krištofić (51) – Osvit; Konjević (13) – Sloga. IGRAČ UTAKMICE: Mario Rac (Sloga).