FOTOGALERIJA S OLD TRAFFORDA: Kunovčani pušu za vrat Ivančanima

U derbiju 9. kola Prve ŽNL nogometaši Bratstva na svome su Old Trafordu s visokih 7:2 pobijedili vrlo dobru momčad Mladosti iz Molva. Bila je to prava utakmica za nogometne sladokusce u kojoj su obje momčadi veći dio susreta odigrale u visokom ritmu kakvog može prezentirati malo momčadi u ovom rangu natjecanja.

Odlučan ulazak Kunovčana u utakmicu rezultirao je ranim vodstvom već u 10. minuti kada je Beljan lijepim volejem nakon kornera pospremio loptu iza leđa Balale. Postignuti pogodak još je više razgoropadio domaćine koji su visoko pritisnuli Molvarce i natjerali njihovu obranu na još jednu grešku u 20. minuti, što je iskoristio nečuvani Hajdić i s lakoćom povećao prednost.

Slavlje domaćih navijača još se nije ni stišalo, a već je Bosnar uspio izboriti kazneni udarac poslije nespretnog starta Vidojevića koji je Slijepčević pretvorio u 3:0. Potez utakmice i najava buđenja Kosove momčadi zbio se u 25. minuti nakon što je Marićev „projektil“ pogodio desni gornji kut nemoćnog Nuića. Ipak, do kraja je poluvremena Blažević još jednom na spavanju uhvatio obranu Mladosti za naoko miran odlazak na odmor.

U nastavku gostujući je strateg odlučio visokim presingom pritisnuti Kunovčane, što se pokazalo pravim potezom jer je Belobrk već u 48. minuti smanjio na 4:2. Kunovčanima je ušla voda u uši i treći je pogodak visio u zraku sve do 74. minute. Tada je Blažević krenuo u prodor i prošao pored kompletne obrane Mladosti, pritom rukom gurnuvši loptu ispred sebe, nakon čega je hladnokrvno postigao pogodak.

Njegov su potez vidjeli svi osim onih koji su to morali, a šokirani gosti nisu mogli vjerovati što se događa. Neosporno, Blažević je najbolji igrač lige i kandidat za mnogobrojne nagrade, ali teško da će „kunovečki Maradona“ za svoj potez biti u konkurenciji za Fair play igrača sezone.

Kao da to nije bilo dovoljno, Molvarcima su se ljudi u crnom još jednom zamjerili u 85. minuti kada se Hajdić našao u očiglednom zaleđu i izravno utjecao na igru, no i ovaj puta epilog je bio isti – odlazak na centar. Nema dvojbe, Kunovčani su bolja momčad i njihova je pobjeda potpuno zaslužena, no na kraju ostaje dojam da su derbi nepotrebno pokvarili oni od kojih se to najmanje očekivalo.

BRATSTVO – MLADOST M 7:2

BRATSTVO: Nuić, Rogač, Bosnar (od 53. Jurčić), Blažević, Beljan, Hajdić, Slijepčević, Bakran, Arko (od 46. Horavitnović), Pajk, Mlinarić (od 84. Nikolić). Trener: Dejan Zrinski.

MLADOST: Balala, Šiprak, Vidojević, Belobrk, Begić (od 53. Mihoković), Kolar, Marić, Šostarec, Bajsić, Kokša (od 32. Ivančan, od 64. Kolaric), Vindić. Trener: Mario Kos.

KUNOVEC – Igralište Old Traford. Gledatelja 250. SUDAC: Marko Dergez (Đurđevac). POMOĆNI: Posavec i Švagelj. STRIJELCI: 1:0 Beljan (10), 2:0 Hajdić (20), 3:0 Slijepčević (23-11m), 3:1 Marić (25), 4:1 Blažević (40), 4:2 Belobrk (48), 5:2 Blažević (74), 6:2 Hajdić (78), 7:2 Blažević (85). ŽUTI KARTONI: Pajk (33) – Bratstvo; Begić (31), Mihoković (55), Ivančan (58), Marić (90), Vindić (90). IGRAČ UTAKMICE: Ivan Blažević (Bratstvo).