Golubar i Kess zabili svojima: Podravina ugostila tradicionalnog rivala

Nakon petarde Rudaru u Murskom Središću, Podravina je na domaćem terenu ugostila tradicionalnog rivala Varteks iz Varaždina. U obostrano borbenoj i dinamičnoj utakmici gosti su poveli nakon sumnjivo dosuđenog slobodnjaka u 37. minuti zgoditkom kapetana Frana Kukeca. Nakon 397 minuta vratar Podravine Edi Kovačić primio je prvi proljetni pogodak i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Podravina je uspjela poravnati odmah u prvoj minuti nastavka preko bivšeg igrača Varteksa Josipa Golubara. U 66. minuti slobodnjak je izveo Igor Tkalčić, na drugoj stativi najviše je skočio Karlo Sambolec i asistirao Svenu Golobu koji je uputio udarac glavom iz blizine. Loptu je dodatno u mrežu skrenuo Ivan Režić pa je taj gol zabilježen kao autogol. I kada se činilo da će domaći doći do sva tri boda, Varteksu se ‘ukazao’ bivši igrač Podravine Patrick Kesse koji je glavom u 74. minuti postigao konačnih 2:2. Lijevi bok probio je Karlo Malenović i Kesse je iz blizine lijepo pogodio donji golmanov kut. (dv)

PODRAVINA(L) 2 (0)

VARTEKS (V)    2 (1)

PODRAVINA: Kovačić, Šmrček, Tkalčić, Banec, Golubar, Zadravec (od 71. Fajt), Sambolec, Jadanić (K), Tomašković, Horvatinović (od 87. Žuti), Golub (od 71. Dedić). TRENER: Velimir Špikić.

VARTEKS: Jovan, Režić, Radić (od 29. Dvanajčak), Kesse, Kudumija, Vajagić (od 82. Keča), Vuković, Lukan, (od 73. Novko), Malenović, Nježić, Kukec (K). TRENER: Želimir Orehovec.

LUDBREG– Gradski stadion. Bez gledatelja. SUDAC: Tomislav Hlevnjak. POMOĆNICI: Huđ i Brunec. STRIJELCI: Golubar (46.) i Režić (ag. 66.) – Podravina. Kukec (37.) i Kesse (74.) – Varteks. ŽUTI KARTONI: Kovačić (37.), Tomašković (54.) i  Jadanić (76.) – Podravina. Kukec (48.) Dvanajščak (61.), Vuković (66.) i Novko (90.+2.) – Varteks.