HAJDUK – SLAVEN 2:2 Farmaceuti mogu žaliti za pobjedom, Splićani se dvaput spašavali

Koprivničanci su uoči odlaska na Poljud bili u nezavidnoj situaciji, devetoplasirana Istra primaknula im se na samo bod zaostatka

Autor: podravski.hr — 25.11.2018. / 16:51 Sport

Nakon Hajduka, Slaven u 16. kolu ide na noge Lokomotivi

Nakon reprezentativne stanke nastavlja se natjecanje u Prvoj HNL. Slaven Belupu utakmica na Poljudu prva je nakon što je Koprivnicu napustio trener Tomislav Ivković. Kako klub iz Miškinine u međuvremenu nije pronašao zamjenu, Farmaceute će do daljnjeg voditi klupski treneri Sertić, Purić, Hontić i Bašić.

Koprivničanci se nalaze u nezavidnoj situaciji, jer im se uoči utakmice na Poljudu devetoplasirana Istra, iznenađujućom pobjedom u gostima kod Gorice (0:2), primaknula na samo bod zaostatka. Slaven je imao 13 s utakmicom manje, a Puležani sad imaju 12. Od Rudeša valjda ne moramo strahovati, jer je zacementiran na zadnjem mjestu sa samo dva boda. Jedan od ta dva boda “ušićarili” su upravo protiv Slavena na koprivničkom igralištu.

U Slavenu nisu previše “kemijali” sa sastavom protiv Hajduka. Filipović je ostao na vratima umjesto Markovića, trojka u obrani je standardna Musa, Međimorec, Šarlija, dok sredinu terena drže Vidović i Bačelić Grgić. Krila su Bogojević i Delić, a Gordana veza s napadom u kojem su Lima, nešto povučeno i istureni Jelić. Hajduk i u ovoj utakmici nije mogao računati na podršku navijača, igralo se pred praznim tribinama zbog kazne.

Prvo poluvrijeme

1′ Hajduk je krenuo konkretnije. Već nakon nekoliko trenutaka bivši Slavenaš Ivanovski našao se u prilici nakon ubačaja Juranovića no glavom je iz blizine tukao previsoko.

8′ Formitschow ubacuje Ivanovskom, koji bježi Međimorcu no Hajdukov igrač kasni na loptu u izglednoj prilici pred vratima Slavena.

20′ Splasnuli su pokušaji Hajduka. Slaven uspijeva doći do lopte, no napadači Lima i Jelić su odsječeni.

25′ Umalo jedanaesterac za Slaven. Hrvatski suci na djelu. Delić je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor. Lopez i Jelić su išli na loptu, bilo je kontakta i Jelić je pao. Vidulin je pokazao na bijelu točku, no pomoćni mu je nešto sugerirao, navodno da je Jelić igrao rukom. Nevjerojatno, jer je kontakta bilo prije eventualnog igranja rukom, ako je uopće Jelić i igrao rukom. Sudačka logika par excellense. Čak i faul u napadu nema smisla, jer ga nije bilo. Može se eventualno pričati o tome je li bio dovoljan kontakt za penal.

31′ Farmaceuti su ipak poveli, zasluženo, pogotkom Lime. Bogojević je povukao po desnoj strani nakon odličnog ubačaja Jelića. Bogi je ubacio na prvu Limi, ovaj je gađao glavom, leđima okrenut od gola. Lopta je u letu malo skrenula od Ismajlija i provukla se kroz noge vrataru Blaževiću za 0:1.

36′ Ivanovski i Međimorec u duelu. Slavenov stoper ga bespotrebno gura i domaći imaju slobodan udarac iskosa s 30 metara. Nasreću Caktaš nije dobro ubacio.

39′ Odličan centaršut iz slobodnjaka Bačelić Grgića. Jairo je u zadnji tren izbio u korner.  Vidović je već čekao loptu da je zakuca u gol.

41′ Jelić iz daljine opasno puca po golu, no lopta prolazi pored vratnice.

44′ Hajduk je izjednačio na 1:1. Nevjerojatna greška Muse i Međimorca. Lopta im je išla ravno u noge i umjesto da je izbace naprijed spetljali su se jedan pored drugog i propustili je. Ivanovski je vrebao i uhvatio priliku. Njegov udarac Filipović je skrenuo u stativu, no naišao je Said i zatresao mrežu nakon odbijanca.

Drugo poluvrijeme

46′ Hajduk, kao i u prvom dijelu, preuzima inicijativu, dok Slaven čeka na priliku iz kontre ili polukontre.

54′ Razdoblje loše igre s obje strane. Mnogo nepreciznih dodavanja, gubljenja lopti na sredini terena i prekršaja.

55′ Fomitschow s 25 metara tuče po golu, a lopta prolazi blizu grede. Opasan udarac.

56′ Lima krade loptu i vuče kontru. Dodaje Deliću na drugu stranu, a ovaj loše puca izravno u vratara Blaževića.

61′ Opasno pred golom Slavena. Najprije Fomitschow oštro tuče iskosa no Filipović brani i odbija do Teklića. Ovaj pak s vrha kaznenog prostora gađa vrata no netko od Slavenaša uspio je izbiti loptu.

65′ Gol za Slaven! Lima spušta prsima loptu za Jelića, a ovaj odmah prosljeđuje Bogojeviću. Bogi lomi Fomitschowa namješta se na udarac i pogađa pored nemoćnog Blaževića za 1:2.

72′ Opasan udarac Jurića s 20-ak metra. Filipović se dobro ispružio i izbio loptu u korner.

74′ 2:2. Fomitschow ubacuje Šegi koji je netom ušao. Postavlja glavu i šalje loptu prema golu. Filipović odličnim refleksima odbija u zrak. Slavenaša nije bilo u blizini pa natrčava Jairo i posprema loptu u mrežu.

76′ Sva sreća da Jairo nije dodao samom Šegi na 10 metara nego je odlučio pucati iskosa. Bilo bi to sigurnih 3:2.

82′ Dobra prilika za Slaven. Jelić se oslobodio braniča u kaznenom prostoru no pucao je neprecizno u vanjski dio mreže.

90′ Gužva u kaznenom prostoru Hajduka za kraj. Jelić se oslobodio i dodao Puclinu, ovaj puca izravno u braniča Hajduka. Lopta se odbija Jeliću, ovaj puca, a Blažević brani. Puclin je nastavio dalje, no ostao je u zaleđu pa je sudac prekinuo akciju. Minutu kasnije Jelić je iskosa s 15 metara gađao suprotni kut, no bio je za metar neprecizan. Kraj utakmice.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:1)

HAJDUK (4-3-3): Blažević 5.5 – Juranović 6, Ismajli 6, Lopez 6 (od 46. Mikulić), Fomitschow 6 – Palaversa 6, Jurić 6, Caktaš 6 (od 74. Šego) – Jairo 6, Ivanovski 6 – Said 6 (od 59. Teklić). TRENER: Zoran Vulić.

SLAVEN BELUPO (3-5-1-1): Filipović 6 – Musa 6, Međimorec 6, Šarlija 6 (od 70. Nowak) – Bogojević 6.5, Vidović 6, Bačelić Grgić 6 (od 57. Puclin), Gordana 6, Delić 6.5 – Lima 6.5 (od 77. Doležal) – Jelić 6. TRENER: Ivica Sertić.