Horvatinović i Bastašić rastužili Kormorane

Nogometaši Borca iz Imbriovca slavili su u županijskom derbiju osmog kola Četvrte regionalne nogometne lige protiv Graničara u Legradu rezultatom 0:2. Dvoboj je to starih sportskih prijatelja, a prva prvenstvena runda odigrana na tepihu Fizeša pripala je gostima. Jembrovčanima je ova pobjeda iznimno značajna. U prvenstvo su krenuli iznimno loše tako na svojoj koži gorko osjetivši koliko su protivnici u višem rangu jači i zahtjevniji negoli je to bilo u Prvoj ŽNL u kojoj su prolazili većinom kao ‘nož kroz putar’.

Poveli su gosti golom Josipa Horvatinovića čije se nedavno dovođenje u klub pokazalo pravim potezom. Minimalnom prednošću gostiju otišlo se na odmor. U nastavku se igrala slična igra, a Legrađanima je koncentracija popustila već na samom početku nakon odmora. Strijelac u 48. minuti za konačnih 0:2 bio je Žarko Bastašić. Ikona županijskog nogometa poentirala je u svom prvom napadu nakon ulaska u igru na početku poluvremena. Pokušavali su nešto Legrađani, no ni ulaskom Pavelija, kojemu je ovo bila prva utakmica nakon ozljede, nije se previše promijenilo stanje na terenu osim što su Legrađani uspostavili ravnotežu. Na žalost za njih, do kraja utakmice nisu uspjeli postići niti gol utjehe. U sljedećem kolu Legrađani idu u goste Kloštranima, a Borac kod kuće dočekuje Garić.

GRANIČAR        0 (0)

BORAC     2 (1)

GRANIČAR: Ružić, Trupina, Šarlija, Ž. Mešnjak (od 76. Habek), Andrić, Polančec (od 55. Paveli), Ledinski, Višak, B. Mešnjak (od 55. Kuić), Dodik, Nađ. TRENER: Branko Čmelješević.

BORAC: Balala, Brabar, Kovačić (od 83. Harači), Šumiga (od 71. Lončarić), Poldrugač (od 46. Bastašić), Kovač (od 77. Čani), Bajsić (od 46. Buzina), Oršić, Vuk, Pjetri, Horvatinović. TRENER: Zlatko Andrašić.

LEGRAD – Igralište Fizeš. GLEDATELJA oko 90. SUDAC: Nikola ANić (Daruvar). POMOĆNI: Abdić (Daruvar) i Jozić (Daruvar). STRIJELCI: 0:1 Horvatinović (20), 0:2 Bastašić (48). ŽUTI KARTONI: Šumiga, Vuk, Oršić, Kovač (Borac).