INTER – SLAVEN: NIŠTA – NIŠTA Otužni prizori iz Zaprešića, gol je mogao pasti samo slučajno

Nakon dva vezana poraza, i Inter i Slaven nadali su se da će upravo ova utakmica poslužiti za prekid crnog niza

Autor: podravski.hr — 05.11.2018. / 19:49 Sport

Arhiva / Mendy je dobio priliku s obzirom na izostanak trojice napadača

Otužno je bilo gledati nešto više od stotinjak kibica na zapadnoj tribini Interova stadiona kako su se, pomalo mazohistički, nadali provesti prohladnu jesenju večer uživajući u nogometnoj poslastici.

Kao da nisu znali da će na travi loptu udarati Inter i Slaven, pa su, naivno, umjesto TV Dnevnika gledali nešto drukčiju uspavanku. Ironija je da su na kraju s bodom i megafantastičnih 0:0, vjerojatno, zadovoljni i jedni i drugi. Gol je danas, nažalost, mogao pasti samo slučajno. Ipak, manje razloga za zadovoljstvo imaju domaći nogometaši koji su ipak bili bolji i imali više pokušaja udaraca po golu, neki od njih čak su i djelovali opasno.

Farmaceuti su na gostovanje u Zaprešić, kod Diva iz predgrađa, stigli bez važnih karika u vrhu napada. Na tribinama je kamera ulovila najboljeg Slavenaša ove jeseni, lakše ozlijeđenog Bongonguija, dok među prvotimcima nije bilo nespremnog Jelića, ni Gordane (tri žuta kartona). Veteran Delić je zato promoviran u krilnog napadača, a u samom vrhu zaigrao je Mendy. U momčad se, dodajmo, vratio i glavni “čistač” sredine terena Vidović. Trener Tomislav Ivković, zbog izostanaka, odstupio je od ustaljenih 3-4-3 i zgusnuo sredinu s petoricom.

Mijenjao je i čuvara mreže. Vrataru Markoviću očito nije oprostio skupi kiks protiv Dinama u posljednjem kolu, pa ga je detronizirao na klupu. Debi je, nakon prošlotjednog Kupa, prva zamjena među “drvima” Filipović imao sada i na važnom gostovanju u HNL-u. Da parafraziramo onu narodnu, deset dobrih nema težinu kao jedno loše, a taj je teret na svojim plećima itekako osjetio nesretni Antun Marković.

Nakon dva vezana poraza, i Inter i Slaven nadali su se da će upravo ova utakmica poslužiti za prekid crnog niza. Ovaj susret bio je važan i obojici trenera, Toplaku i Ivkoviću, koji imaju mnogo toga za objasniti klupskim šefovima zbog jesenskih igara i rezultata. Inter je, podsjetimo, uoči dvoboja sa Slavenom imao 10, a njegov protivnik 12 bodova nakon 12 odigranih utakmica. Razloga za zadovoljstvo ni u jednom taboru.

Arhiva / Ne ide pa ne ide. Zašto? Kao da se pitaju na klupi Slavena

Nećemo trošiti mnogo prostora na prvo poluvrijeme, tek napomenuti da je Inter bio konkretniji, imao inicijativu i više pokušaja. Prema golu su tukli pet puta, za razliku od Slavena koji je samo jednom testirao spremnost protivničkog vratara. No, nijedan od svih tih silnih udaraca nije išao u okvir vrata. Činilo se da bi Farmaceuti, s obzirom na igrača više u sredini, trebali gospodariti travnjakom no bilo je upravo suprotno. Koprivničanci zapravo nisu imali nijednog veznjaka koji zna s loptom pa se sve svodilo na “prijeđi muko (lopto) na drugoga”.

Inter je u drugom dijelu, u 51. minuti imao možda i najbolju priliku, no napadač Mamut je “odglumio” Slavenova braniča i umjesto prema golu pucao u drugom smjeru. Dvije minute kasnije Mamut je mogao matirati Filipovića da je bio prisebniji. No, lopta ga nije slušala pa je u trku umjesto u nju udario u vratara Filipovića. Utakmica se u ovim trenucima otvara i čini na trenutke čak i zanimljivom, no u glavnim ulogama su domaći igrači. U 65. minuti dočekali smo i prvi udarac u okvir gola i to Bačelić Grgića s 30 metara udaljenog slobodnjaka. Rekli bi zlobnici, zato jer je lopta mirovala. Bilo kako bilo, Kelava je bez problema uhvatio njegovu žabicu.

Dvije minute kasnije, eto još jedna prilika Slavena. Mendy je dodao Puclinu koji s 15 metara pogađa protivničkog braniča u nogu. Filipović je pak u u 75. minuti dobro izašao i skratio kut Raku, čija je jedina nada bila da sudac svira penal, no za to nije bilo nikakvog razloga. Krenulo je razdoblje padanja Interovih igrača u kaznenom prostoru, no sudac Mlakar ipak nije od jučer. Vidjeli su to i Koprivničanci pa su i oni posegnuli za istim receptom u 79. minuti, no u zvijezdama je bila zapisana “Nula”. Trebao je to znati i Andrić koji je u 88. minuti na drugoj vratnici postavljao nogu na dugu loptu. Uzalud.

Na kraju, dodajmo i da će Slaven u idućem kolu na domaćem Apašu (subota, 15.00) dočekati Osijek. Znatno oslabljen, jer su Bogojević, Vidović i Šarlija zaradili treće žute kartone. Šarlija je čak i isključen u posljednjim trenucima susreta. Ne bude li ni Bongonguija neće biti mnogo razloga za nadu. (ib)