Isključenje Gode na početku usmjerilo utakmicu “na noge” Gorici

Nakon pobjede protiv Gorice u četvrtfinalu Kupa (1:2), nogometaši Slavena danas su se s istim protivnikom, na istom gostujućem terenu susreli i u 18. kolu Prve HNL. Slaven je na kraju poražen 2:0, a utakmicu je usmjerilo rano isključenje Gode.

Trener Tomislav Stipić izveo je na teren ustaljenih 11, uz izmjenu u napadu. Njegovih provjerenih 3-5-2 ovaj put bilo je 3-5-1-1, s Filipovićem na golu, Božić, Paracki i Mikulić bili su stoperi, Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić, Lulić i Goda u vezi, a iza Krstanovića nešto povučeniji mladi Brković. Napadači Lima i Ejupi svoju su priliku čekali s klupe.

Gorica je krenula s inicijativom i u prvih 10 minuta. Nakon dva kornera sudac Vučković odlučio je u 10. minuti isključiti Slavenaša Godu. Gorica je krenula u kontru, Goda pratio igrača i naizgled ga s leđa faulirao na 17 metara od gola. Da je i bilo kontakta, žuti karton bio bi zadovoljavajuća kazna jer se nije radilo o zadnjem igraču ni izglednoj gol prilici. Ničim izazvan sudac je pokazao crveni!? Lovrić je izveo slobodan udarac no lopta je otišla previsoko.

Stipić je morao izvaditi Brkovića i “pokrpati” lijevu stranu Radivojevićem s klupe. Ipak, u 18. minuti domaćin dolazi u vodstvo. Zwolinski je osvojio zračni duel na 40 metara, lopta je došla do Lovrića koji kreće prema kaznenom prostoru, ulazi i puca, no Filipović brani. Nismo dobro ispratili odbijanac, natrčava Zwolinski i pogađa za 1:0.

U 34. minuti Gorica je povela 2:0. Netko od Slavenaša glavom je u sredini proigrao Mathieua, Mikulić nije uspio reagirati pa je ovaj ušao u kazneni prostori. Na drugoj strani sam je bio Lovrić koji je asistenciju pretvorio u gol. U 41. minuti pokušao je s vrha kaznenog prostora i Ndiaye no lopta je prošla pored vratnice.

U nastavku u 52. minuti Slaven je bio u prilici. Krstanović je glavom produžio loptu na drugu vratnicu nakon slobodnjaka, no Bogojević je ostao prekratak. U sljedećoj akciji Goričan Ndiaye je simulirati faul za penal, a sudac mu je dao drugi žuti pa su snage na terenu sad poravnate. U 60. minuti Lima je krenuo u solo prodor po desnoj strani i pokušao iznenaditi Kahlinu iskosa, no nije bilo snage u udracu.

Na tribinama je u međuvremenu završio i trener Gorice Jakirović zbog prigovaranja sucu. Slaven je u sljedećih 20 minuta preuzeo inicijativu i bio bolji, no lopta jednostavno nije pronalazila put do mreže Gorice koja je postavila gustu obranu. Bilo je tu nekoliko udaraca prema golu no svaki put je lopta zaustavljena u obrambenom bloku.

Slaven u sljedećem 19. i posljednjem kolu jesenskog dijela igra kod Osijeka, a susret je na rasporedu u nedjelju 15. prosinca.