ISTRA – SLAVEN BELUPO 1:1 Farmaceuti ruše sve rekorde, u Puli upisali 12. remi u 19 kola

Slaven je trebao imati penal u 75. minuti no sudac Strukan je čudom izvukao loptu na faul

Autor: podravski.hr — 02.02.2019. / 19:18 Sport

Prvi susret u Puli završio je 1:1, u Koprivnici 3:1

Tri nepuna dana imali su nogometaši Slaven Belupa za odmor i pripremu uoči dvoboja s Istrom 1961. Remijem kod kuće u srijedu protiv Rijeke potvrdili su dobru igru, no nažalost ništa novo za Farmaceute. Bio je to čak 11 neodlučeni rezultat u 18 kola, u čemu su uvjerljivi rekorderi u Prvoj HNL. U mnogo utakmica Slaven je imao igru, bio bolji, a na kraju se morao zadovoljiti tek jednim bodom. Trend se nažalost nastavlja.

Dodajmo i kako se nakon utakmice protiv Rijeke i službeno potvrdilo, Slaven je sporazumno raskinuo s Godranom koji se vratio u Izrael. Zasad nema službene potvrde iz Slavena, no portal 24sata objavio je kako bi u Miškininu trebao preseliti još jedan internacionalac, poljski krilni napadač Dariusz Formella iz drugoligaša Rakowa. To je, uz  Krstanovića, Plantaka i Menala četvrti došljak u zimskom prijelaznom roku.

BHfudbal.ba / Luka Menalo bosanskohercegovački je reprezentativac

Trener Sertić protiv Puležana krenuo je s Filipovićem na vratima te četvoricom u zadnjoj liniji, baš kao i u utakmici protiv Rijeke (Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda). Vidović, Bačelić Grgić i Puclin držali su sredinu terena, dok su na krilima bili Doležal i Bongongui, a u vrhu napada Krstanović. Pojačanje iz Dinama, posuđeni Luka Menalo čekao je svoju priliku s klupe, baš kao i Plantak koji je prošlu utakmicu bio starter. Domaći trener Rendulić s druge strane jedva je skupio prvih 11 zbog ozljeda svojih prvotimaca.

A prvo poluvrijeme nije bilo jedno od zanimljivijih. Igrači su loptu morali tjerati po jačoj kiši, možda ih je i to indisponiralo. Doležal je u 26. minuti bio u izrazitoj gol prilici. Ušao je s loptom u kazneni prostor Istre, prošao braniča i iskosa se okušao udarcem. Lopta je putovala u gol no odbila se po putu od igrača domaćih i prohujala pored prečke u korner. Uzvratio je u 33. minuti Rubić, no njegov udarac s 20-ak metara završio je pored vratnice.  Menalo je dobio priliku već u 41. minuti nakon što je Doležal zbog ozljede morao napustiti igru. Prvo poluvrijeme završilo je s nešto većim posjedom Slavena, no Istra je imala pet šuteva, a Farmaceuti tri.

Istra je krenula konkretnije u nastavku. Imali su više loptu u nogama i stisnuli Slaven u polovicu. Prvih 15 minuta doduše nije bilo izglednih prilika. Farmaceuti su se povukli i igraju ziheraški na kontre. No, onda im je Istra pokazala kako se to radi u 65. minuti. Slaven je napdao, a Istra ukrala loptu, Grujević je projurio po desnoj strani i uputio centaršut u peterac. Ndi je između dvojice Slavenaša samo postavio nogu i matirao nemoćnog Filipovića za 1:0. Moglo je biti i 2:0 u 68. minuti nakon ubačaja iz kuta. Lopta je prošla kroz šumu nogu na drugu do Perića koji je lijevom zatresao prečku. I ovaj put naša obrana ulovljena je na spavanju.

No, zato je Slaven izjednačio u 73. minuti. Menalo je pokazao zašto ga svi hvale. S lijeve je vanjskim dijelom kopačke ubacio Krstanoviću koji iz mjesta poluvolejom šalje loptu uz vratnicu za 1:1. Slaven je trebao dobiti penal u 75. minuti nakon što je srušen Menalo. Sudac Strukan nevjerojatno je izvukao loptu izvan 16 metara. Vidović je u 80. minuti trebao zabiti nakon još jednog slobodnjaka. Bačelić Grgić mu je ubacio izravno na glavu, a Slavenaš je loptu poslao pored vratnice. Krstanović je bio u prilici u 87. minuti no ovaj put nije se iskazao lijevom nogom.