Ivan Delić u sudačkoj nadoknadi spasio Slaven od poraza u Varaždinu

Varaždin i Slaven Belupo odigrali su večeras prvu utakmicu 27. kola HT Prve lige. Na Stadionu Varteks u Varaždinu zadovoljniji su na kraju bili gosti iz Koprivnice, koji su se spasili od poraza u sudačkoj nadoknadi.

Domaćin je poveo u 42. minuti. Kapetan Đurasek povukao je kontru i s 20-ak metara matirao vratara Filipovića.

U nastavku brojni napadi Slavena Belupa. Vratar Varaždina Horkaš je uz pomoć vratnice zaustavio udarac Hyuwooa glavom, potom je Lulić pogodio vratnicu.

Trener Stipić ubacio je u završnici u igru sav ofenzivni potencijal i u 2. minuti nadoknade Etoundi je asistirao Ivanu Deliću za konačnih 1:1.

Na ljestvici je Slaven i dalje sedmi s 25 bodova, dok devetoplasirani Varaždin ima 23 boda.

Slaven Belupo će u srijedu u zaostaloj utakmici prvenstva gostovati kod Hajduka u Splitu (18.00), potom u nedjelju dočekuje Osijek.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)
VARAŽDIN (4-2-3-1): Horkaš – Memija, Čelić, Pellumbi, Tkalčić – Guera Djou, Đurasek (od 80. Senić) – Boban (od 75. Postonjski), Posavec (od 80. Herrera), Peco (od 86. Stolnik) – Obregon. TRENER: Zoran Kastel.
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Hyunwoo (od 87. Etoundi), Prce – Bosec (od 80. Bogojević), Lulić, Van Bruggen, Glavčić, Gamarra – Iličić (od 65. Krstanović), Knöll (od 87. Delić). TRENER: Tomislav Stipić.
STRIJELCI: 1:0 Đurasek (42), 1:1 Delić (90+2).