Ivan Hajdić i Tomislav Jurić kreirali preokret Poberuna

Kalinovac je u 19. kolu Prve županijske lige protiv Lipe nastavio svoj pobjednički niz i slavljem 2:1 uhvatio potpuni priključak u borbi za ostanak u ligi. Hlebinčani su u Kalinovac stigli bez vratara pa je njihova „jedinica“ bio igrač Nemec, no Poberuni to nisu znali iskoristiti u prvom poluvremenu.

Oslabljeni Hlebinčani mogli su povesti već u drugoj minuti kad je Jaleševec s pet metara promašio okvir gola. Spasa za domaćina nije bilo u 25. minuti u kojoj je Dominik Gregl bio neumoljiv za 0:1. Primljeni gol trgnuo je Kalinovčane koji su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 33. minuti preko Hajdića čiji je pokušaj bio zamalo neprecizan.

Samo dvije minute nakon toga i Gusković je pokušao iznenaditi igrača na vratima Hlebinčana, ali ni on nije dobro uštimao nišanske sprave. U drugom poluvremenu Kalinovčani su odlučno krenuli po preokret i to im se isplatilo u 66. minuti. Gusković je proigrao Hajdića koji je iskosa s deset metara točno naciljao suprotni kut za 1:1. U 74. minuti Kalinovčani su još jednom izigrali gostujuću obranu, a novu priliku u pogodak za potpuni preokret pretvorio je Jurić. Poberuni su u samoj završnici mogli podebljati pobjedu, no Hajdić i Gusković priredili su reviju promašaja pa je domaća klupa s nestrpljenjem dočekala posljednji zvižduk suca Polančeca.

KALINOVAC     2 (0)

LIPA          1 (1)

KALINOVAC: Rakitničan, Stanjo (od 46. Zlatar), Čabraja, Baričević, Balenović, Vidaković, Spajić, Hajdić (od 90. Klasan), Sobota (od 46. Jurić), Gusković (od 89. Imbriša), Zvonar (od 75. Horvat). TRENER: Evaj.

LIPA: Nemec, Posavec, M. Štrkalj, Heged, Bukvić, Jalševec, Gaži, D. Gregl, Varović (od 67. M. Štrkalj), Ritoša, Kolarić (od 78. Njerš). TRENER: Eršetić.

KALINOVAC – Igralište NK Kalinovac. SUDAC: Danijel Polančec (Koprivnica). POMOĆNICI: Plantak i Ferenčić. STRIJELCI: 0:1 D. Gregl (25), 1:1 Hajdić (66), 2:1 Jurić (74). ŽUTI KARTONI: Lugarov (63), Spajić (88) – Kalinovac, Heged (33), Ritoša (52), D. Gregl (85) – Lipa.