Ivan Krstanović zabio 98. gol u HNL-u za Slavenov bod u Puli

Nakon domaće pobjede protiv Hajduka, Slaven Belupo je danas osvojio bod na gostovanju u Puli. Istra 1961 povela je preko Paeza, a izjednačio je veteran Ivan Krstanović.

Trener Tomislav Stipić odlučio se za formaciju s trojicom u zadnjoj liniji, uz šefa obrane Parackog zaigrali su Božić i Soldo. Desni bok zauzeo je Bogojević, lijevi Lovren, u sredini su krenuli Glavčić, Bačelić Grgić i ‘friški’ otac Lulić, a u napadu Krstanović i Lima.

Izostali su ozlijeđeni Etoundi i Radivojević te kartonirani Goda, a pričuvni vratar umjesto bolesnog Ježine bio je Karlo Slukić čiji je otac Berislav golmanska legenda Slavena.

Istri 1961 ovo je bila iznimno važna utakmica, prije njenog početka bila je na pretposljednjoj poziciji s 15 bodova kao i posljednji Varaždin, a za Farmaceutima je zaostajala šest bodova. U prvom ovosezonskom susretu Slaven je u Puli pobijedio s 3:2, u drugom u Koprivnici mreže se nisu tresle.

Domaćin je opasno zaprijetio već u 4. minuti, udarac Guzine u korner je skrenuo Filipović. Nakon ubačaja iz kuta Paez je bio viši od Solde, a Glavčić na crti nije uspio zaustaviti loptu koja je završila u mreži.

Samo dvije minute kasnije Filipović je odlično obranio udarac Lončara s ruba kaznenog prostora nakon kontre domaćina, potom Guzina glavom šalje loptu malo pokraj vratnice. Prvi udarac u okvir Slaven je imao u 23. minuti, udarac Krstanovića obranio je Čondrić.

Gosti su imali problema u izgradnji napada, teško su dolazili pred domaći kazneni prostor, a u predaji lopte bilo je neuobičajeno puno pogrešaka. Postupno je Stipićeva momčad preuzela konce igre. Nije bilo previše prostora kroz sredinu, no bilo ga je na bokovima. U 33. minuti Lovren je na lijevoj strani uposlio Lulića koji je ubacio pred vrata, a Ivan Krstanović iz blizine je zakucao loptu pod gredu za izjednačenje. Slavenovom 37-godišnjem napadaču bio je to deseti gol u ovoj sezoni, ukupno 98. u Prvoj HNL!

Uoči odmora zaprijetio je Lima, Čondrić je obranio, kao i pokušaj Lulića koji je izravno iz kornera gađao u okvir gola. U nastavku je Slaven nastavio kontrolirati igru, a prvu veću priliku imao je Krstanović koji je pogodio vanjski dio mreže. Akciju je započeo bivši igrač Barcelone Jeffren Suarez koji je zamijenio Lovrena. Izvrtio je Venecuelanac dvojicu Istrinih igrača i proigrao Glavčića, koji je pronašao Krstanovića.

Istra je u završnici uvela i drugog napadača u potrazi za pobjedničkim pogotkom. Imali su domaći nogometaši par obećavajućih situacija koje nisu iskoristili, koncentriran je bio Slavenov vratar Filipović. U 84. minuti nakon akcije Jeffrena i Lime Glavčić je tukao slabo i Čondrić je uhvatio loptu. Do kraja se rezultat nije mijenjao, Slaven je ostao na šest bodova prednosti u odnosu na Puljane.

Farmaceuti u petak dočekuju Varaždin, a u susjedskom derbiju zbog kartona neće biti prvih napadača Krstanovića i Lime.

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:1)

PULA – Stadion Aldo Drosina. GLEDATELJA: 832. SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb). POMOĆNICI: Modrić i Pušić. ČETVRTI: Čuljak. VAR: Jović. AVAR: Krmar.

STRIJELCI: 1:0 Paez (4), 1:1 Krstanović (33).

ISTRA 1961 (3-4-2-1): Čondrić – Tomašević, Paez, Galilea – Franić (od 66. Delić), Lončar, Blagojević, Pavić – Fintić (od 46. Ivančić), Gržan – Guzina (od 77. Maganjić).

TRENER: Ivan Prelec.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić, Bačelić Grgić, Glavčić (od 90+1. Mikulić), Lovren (od 63. Jeffren) – Lima, Krstanović.

TRENER: Tomislav Stipić.

ŽUTI KARTONI: Tomašević (Istra 1961), Lima, Krstanović, Božić, Jeffren. (Slaven Belupo).