U sklopu međunarodnog Erasmus+projekta CEMLO, otvorena je izložba učeničkih radova na temu Legende u kojem sudjeluju koprivnički gimnazijalci.
Projekt uključuje proučavanje lokalne materijalne i nematerijalne baštine, lokalne književnosti, proučavanje priča i predaja kao dijela kulturnoga identiteta koji se uklapa u europski kulturni krug.

– Naime, učenici članovi CEMLO tima Marko Antonio Cug, Sabina Horvat, Nika Novosel, Josipa Sever te Nika Šprem proučili su, izdvojili i obradili neke od najupečatljivijih podravskih legendi ovog kraja, odnosno iz Đurđevca, Koprivnice, Kalnika i Ludbrega. Važni cilj projekta je zapravo spajanje prirodnih i društveno-kulturoloških resursa – kazali su iz škole.
U projektu su sudjelovali i nastupili i školski umjetnički talenti, odnosno učenici četvrtog razreda Blanka Bunić, Viktor Krušelj, Sara Maljak, Dora Orošić, Lucija Rimac, Tamara Sinjerec i Hana Švelec koji su vođeni osobnom umjetničkom vizijom ilustrirali su svoje tekstove. Zoran Pintarić, školski koordinator CEMLO projekta, kazao je kako se cijela aktivnost i izloženi plakati uklapaju u recentni kurikulumski pristup i reformske procese koji su se počeli provoditi u obrazovnom sustavu, a mogu poslužiti i kao nastavna sredstva i poticaj u scenarijima proučavanja. Produkti aktivnosti predstavit će se stručnim nastavnim vijećima, a mogli bi biti zanimljivi i lokalnoj javnosti.