Josip Benko osvojio medalju na jakom međunarodnom turniru u Srbiji

Član Hrvačkog kluba Podravka Josip Benko nastupio je u sastavu reprezentacije Hrvatske na turniru u Subotici te se iz Srbije vratio s medaljom bronačanog sjaja.

Josip se natjecao u kategoriji do 80 kilograma u kojoj je zabilježio tri pobjede i jedan poraz.

Na samom početku natjecanja, u osmini finala pobijedio je srpskog predstavnika Uroša Krstina tehničkim tušem (8:0), dok je u četvrtfinalnoj borbi izgubio od Moldavca Mihaila Gutua (tehnički tuš, 0:8).

S obzirom da je njegov protivnik ušao u finale, Josip je dobio priliku da kroz repasaž izbori treće mjesto. U repasažu je svladao Slovaka Marka Szarvasa tehničkim tušem (10:2), a u završnoj borbi tušem je sredio češkog hrvača.

Na turniru su nastupili i hrvači iz Češke, Izraela, Moldavije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Švedske, a hrvatska reprezentacija zauzela je ekipno prvo mjesto.