Kadetkinje Podravke postale prvakinje Hrvatske!

Mlade rukometašice Podravke osvojile su prvo mjesto na završnom turniru Prvenstva Hrvatske za kadetkinje! U subotnjem finalu u Poreču koprivničke rukometašice bile su bolje od Sesveta rezultatom 15:12, poluvrijeme 7:9.

Ekipa koju vodi trenerica Đurđica Zečević veliku većinu utakmice bila je u vodstvu te je na kraju osvojila pehar hrvatskih prvakinja sa stopostotnim učinkom. U svim utakmicama u skupini te u polufinalu i finalu ostvarene su pobjede.

Za Podravku su u Poreču nastupile: Dunja Međurečan, Tena Megerle, Klara Ibrahimpašić, Lana Strugar, Ema Đuranek, Ema Stručić, Zoa Sever, Luna Besedić, Ema Balaško, Antea Marijanović, Nika Dedi, Anja Smolak, Lara Perić, Iva Marija Žganjar, Klara Švenda i Nika Galinec.

Izvještaj HRS-a:

Nakon što su u polufinalu u prijepodnevnim satima Podravkašice pobijedile Split 2010, a Sesvete Dugo Selo 55 s minimalnih 17:16, rukometašice Podravke u velikom su finalu bile bolje od Sesvećanki. Samo desetak minuta, Sesvećanke su pratile ritam Podravke. Čini se da je jutarnji iscrpljujući susret ostavio traga na Sesvetama. Prvu veću prednost sastav iz Koprivnice stvara u 12. minuti kad odlazi na plus tri (6:3). Na poluvremenu je ostala ista razlike (9:6). U nastavku je Podravka još malo pojačala tempo i nakon serije 3:0, u 34. otišla ne velikih pet razlike (13:8). Sesvete su se doduše dvije minute prije kraja uspjele približiti na minus dva i to je bilo sve. Sa šest pogodaka Ema Stručić bila je prvo ime u pobjedničkom sastavu. Kod Sesveta po tri pogotka Magali Lujić i Nika Gavrilović.