Karlo Đipalo i Matija Posavec razveselili Sesvečane

Tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Drava iz Podravskih Sesveta u 22. je kolu Druge županijske lige s uvjerljivih 5:2 pobijedila Podravec iz Torčeca. Susret su bolje otvorili Torčanci koji su poveli već u četvrtoj minuti, a strijelac je bio Kovač s bijele točke.

Sesvečani su izjednačili u 41. minuti u kojoj je Đipalo pobjegao svom čuvaru i nadmudrio gostujućeg vratara Mujića. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Podravec je ponovno stigao do vodstva. Pogrešku domaće obrane kaznio je Balent koji je s 12 metara zatresao mrežu za 1:2.

Sesvečani su u drugom poluvremenu imali terensku premoć, a preokret su najavili u 52. minuti u kojoj je Andreo Dergez poravnao na 2:2. Samo šest minuta nakon toga Sesvečani su još jednom izigrali gostujuću obranu, a Đipalo je s lakoćom svladao Mujića za 3:2.

Sve dvojbe oko pobjednika Drava je riješila u samoj završnici. U 82. minuti Matija Posavec je odmjerenim udarcem s 15 metara povisio na 4:2. Isti igrač u 87. minuti još jednom je bio koban za goste i svojim drugim golom postavio je konačnih 5:2.