Koprivnički mladi atletičari odlični sedmi u Hrvatskoj

Atletičari i atletičarke Atletskog kluba Koprivnica prošli su vikend nastupili u Varaždinu na ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu. Domaćin je bio Atletski klub Varaždin, a trčalo se uz odlične vremenske uvjete i pridržavajući se svih epidemioloških mjera. Koprivnička atletska ‘ekspedicija’ željna nastupa bila je vrlo brojna, natjecalo se čak trideset članova i članica kluba u sedam kategorija svih uzrasta. Mlađe kadetkinje na 800 metara Dora Lovrinović, Ivana Cenko, Zara Rupčić, Tija Požgaj i Iva Mikulec zauzele su 11. mjesto. Mlađi kadeti na 1000 metara Petar Slavinić, Luka Kolonić, Luka Kvaternik i Lukas Petrić završili su na sedmom mjestu. Ujedno je to bila i najbolje plasirana ekipa Atletskog kluba Koprivnica na državnom prvenstvu. Vrlo dobri su bili kadeti na 1500 metara u sastavu Petar Jakupek, Jakov Jurić i Ivan Bebek koji su završili na osmom mjestu. Kadetkinje Melani Vrbnjak, Josipa Mikulec, Matea Cenko i Martina Forjan završile su utrku na 1000 metara na ekipnom 15. mjestu. Seniorke na 4000 metara Vanja Rupčić, Jelen Dolenec i Lora Žuliček bile su 13., seniori na 4000 metara Oliver Orešić, Marko Jertec i Albert Rušak završili su na 14. mjestu, a seniorke Ivana Merc, Estera Rac i Dijana Radatović utrku na 8000 metara na 10. mjestu. Ukupno je Atletski klub Koprivnica završio na 15. mjestu. Ženske su natjecateljice završile na 17. mjestu, a muški su bili nešto bolji, ekipno su završili 13. u državi