KOŠARKA Novim porazom košarkašice Podravca oprostile se od Prve lige

Virovke su bile pod imperativom pobjede i u prvih deset minuta držale su prednost od tri koša. No, od 12. minute Virovke više nisu imale potrebnu mirnoću u napadu, što su Zagrepčanke iskoristile

Košarkašice Podravca Giganta u posljednjem su 22. kolu Prve hrvatske lige izgubile od Zagreba 53:63 te novim porazom ispale iz najelitnijeg natjecanja. Virovke su bile pod imperativom pobjede i u prvih deset minuta držale su prednost od tri koša. No, od 12. minute Virovke više nisu imale potrebnu mirnoću u napadu, što su Zagrepčanke iskoristile i prvo poluvrijeme zaključile s plus devet. I u trećoj dionici Zagrepčanke su povećavale svoju prednost te se odlijepile na plus 17, čime su razriješile sve dvojbe oko pobjednica. U samoj završnici Virovke su uhvatile ritam s početka utakmice, no to im je bilo dovoljno samo za ublažavanje poraza kojim su ispale iz Prve lige.

PODRAVAC GIGANT 53

ZAGREB   63

PODRAVAC GIGANT: A. Krstanović, Šimunić 14, Jakupec, Bušić, Ćurić 4, K. Krstanović, Mihalić 10(2×3), Posavec 2, Vincek, Kapitanić 6, Triplat 4, Cik 13(2×3). TRENER: Molnar.

ZAGREB: G. Grizelj 12(1×3), Crnjak, Sorić 3(1×3), Hajdin 10(1×3), Čić 2, Do. Grizelj 4(1×3), Zadro 6, Rončević 2, Jurić 8, Di. Grizelj 2, Marić 4, Škara 10. TRENER: Simon.

VIRJE – Dvorana Osnovne škole Profesora Franje Viktora Šignjara. SUCI: Bojan Kruljac, Hrvoje Jurković i Vedran Jež (svi Zagreb).

Ivica MOLNAR, trener Podravca:

– Slavonska kuhinja u suradnji sa sudačkom trojkom iz Zagreba odradila je svoj posao. Protiv toga nismo mogli boriti i od samog početka bilo je jasno da moramo izgubiti, a Požega se i prije svog susreta s Pulom pobrinula za pobjedu pa smo na kraju mi ti koji ispadaju iz Prve lige.