Krenula europska avantura: Podravka razbila Maguru za prve bodove

Podravka Vegeta kod kuće je pobijedila rumunjsku Maguru u 1. kolu europskog Kupa EHF-a rezultatom 38:26. U skupini su još lanjske pobjednice Kupa, mađarski Siofok i danski Kopenhagen. Te dvije ekipe počele su s utakmicom u 17 sati.

Kod Podravke nije bilo ozlijeđenih Debelić, Zadravec i Ianasi. Dosta igračica posljednjih je dana bilo pod virozom (Beganovič, Turk), dok Tsakalou još uvijek muku muči s ozlijeđenim palcom.

Prvi dio prvog dijela ekipe su igrale gol za gol, no sredinom se Podravka odvaja na 2, 3 pa na kraju i šest razlike s koliko se otišlo na odmor. Kod Koprivničanki su briljirale Milosavljević sa sedam golova, Milošević u obrani, a pogotovo Risović na vratima. Tsakalou je zabila dva gola, a drugi za završetak prvog poluvremena 18:12.

Podravka furiozno kreće i u nastavku, Milosavljević, Tsakalou, Stanko… a Risović i dalje brani jako dobro. Priliku je na vratima dobila čak i Ećimović i nastavila s odličnim obranama poput Risović. Utakmica je završila 38:26.

Sljedeće 2. kolo Podravka igra u gostima kod danskog Kopenhagena 11. siječnja u 14 sati.