KRIM – PODRAVKA Debakl u Ljubljani, iskusne Slovenke očitale nam lekciju

Podravkine šanse za plasman u novu grupnu fazu s trećeg mjesta su i dalje velike, no u nju dolaze bez pravog miraza

Autor: podravski.hr — 03.11.2018. / 20:33 Sport

RK Podravka / Podravkašice nisu mogle protiv Krima

Barem bod, ako već neće pobjeda, bila je želja Podravkašica uoči puta u Ljubljanu i 4. kolo europske Lige prvakinja. No, domaći Krim bio je bolji, iskoristio je ono što je upravo Podravka imala na domaćem terenu. Krimovke do kraja nisu ispuštale prednost, višu ili manju, te su upisale važna dva boda i praktički osigurale drugo mjesto.

Podravkine šanse za plasman u novu grupnu fazu s trećeg mjesta su i dalje velike, no u nju dolaze bez pravog miraza, veće bodovne zalihe iz prve grupe. Šteta, jer bilo je prilike da ova rukometna jesen bude mnogo ljepša.

Rukometašice Podravke došle su u Ljubljanu s velikim očekivanjima

Podravka Vegeta je dobro otvorila susret, povela preko Debelić, no domaće su igračice brzo preokrenule, ali i došle na 4:1. Dogodilo se upravo ono što su i rekle u najavi susreta, da im je želja što prije doći do što veće prednosti kako bi Koprivničanke kasnije morale “loviti” i trošiti snagu, ali i više riskirati u napadu. Koprivnički su navijači, njih gotovo stotinu, bili brojčano nadjačani, no i oni su iz petnih žila bodrili svoje rukometašice.

Saračević je pozvao time-out, no nije se mnogo promijenilo u nastavku. Bilo je tek 4:2, pa 8:4, 9:4, 10:4. Tek je Dejana Milosavljević u 21. minuti zabila i smanjila na minus pet. Stanko i Tskalou šuterski su napravile mnogo problema obrani Podravke, dok naše rukometašice nisu uspjele probijati 6-0 Krima. Koliko je Podravka u ovim trenucima bila nemoćna pokazao je šut Ihnjeve s devet metara nebu pod oblake. Ono što je dosad krasilo Saračevićeve rukometašice, tvrda i nepropusna obrana, u prvom je dijelu puštala na sve strane.

Koprivnički navijači, unatoč minusu, nisu prestali bodriti svoje igračice

U 24. minuti Ihnjeva je ipak potegnula u pravom smjeru i smanjila na 12:7, u trenucima kad je Podravka imala igračicu više. Potom je Tsakalou prestupila, a Ježikova iz polukontre iznenadila Krim i postavila na 12:8. Zulić i Stanko vraćaju na 14:8 čim se odnos snaga poravnao, da bi Podravka uzvratila s dva gola. Dobra vijest za Podravku je i drugo isključenje jedne od ključnih obrambenih igračica Krima Olge Perederi. U ovom trenutku kod Krima najviše golova dala je Tsakalou (4), dok kod Podravke predvode Ježikova i Milosavljević (3). Na vratima Podravke bila je inače treća vratarka Antonia Tucaković, dok je Risović nakratko odmarala.

Na poluvrijeme se otišlo s 14:10 za Krim. Ono što upada u oči je činjenica da je Krim u prvom dijelu imao čak pet tehničkih pogrešaka, a Podravka tek dvije, no prednost je na semaforu bila na strani domaćih igračica. Dodajmo i kako Čigirinova nije igrala veći dio prvog dijela, imala je tek jedan propali šut.

Čigirinova, razigravačica i prvo ime Podravke nije se naigrala u prvom dijelu

Ihnjeva i Ježikova su dobro otvorile nastavak i zabile za 14:12. Krimovke su odgovorile i u 37. minuti bilo je 17:13, minutu kasnije i 18:13. Podravka se opet mučila u napadu. Holešova vraća nadu pogotkom iz kontre na 18:14. Dojma smo da premalo koristimo njenu moć u brzoj tranziciji. U 40. minuti čudna odluka sudačkog para iz Danske, sedmerac za Krim, nedvojben, no isključenje Džono nije imalo smisla. Risović se vraća na gol i brani sedmerac. U igru se u ovim trenucima vraća i Čigirinova, a na ‘hlađenje’ zbog faula u obrani ide i Amon.

Saračević nije mogao biti zadovoljan prvim dijelom, nastavak je bio puno bolji

Neko vrijeme nije bilo gola, pa Milosavljević u 42. minuti zabija za 18:15. Risović potom brani, po deveti put, a Tsakalou radi faul za isključenje. Eh, kad bismo sad to znali iskoristiti. Ana Turk ulazi s krila no gađa gredu. Izgube li žalit će za ovakvim zicerima, jer Krim u ovim trenucima nema rješenje, a naše rukometašice imaju čak dva pokušaja više (35:37). Turk se ispravlja pola minute kasnije i sada je 18:16, a dodaje i drugi za 18:17. Trener Krima Bregar bio je prisiljen pozvati time-out. Podravka u ovim trenucima igra mnogo bolje nego u prvom dijelu. Neshvatljivo je što se dogodilo u 46. minuti. Džono je morala opet na hlađenje zbog povlačenja, a radilo se o startu kakvih ima najmanje desetak na utakmici. Sudački par mogao bi vratiti Krim u život. No, Podravka se brani. Imali smo dvije šanse za izjednačenje i vodstvo, no nismo to znali iskoristiti pa Ristovska kažnjava s druge strane, a zatim gubimo loptu u napadu bez vratarke pa nam i Stanko zabija. Sad je opet 20:17. A, moglo je bili 18:19 za Podravku.

Nevolje za Podravku. Stanko zabija za plus četiri, a Debelić mora na klupu zbog isključenja. Podravka pokušava i drugi cepelin, neuspješno, u dva “susjedna” napada. Čovjek bi rekao da vodimo. Djeluje neozbiljno ako ne zabiješ. Zato Stanko zabija za 22:17 za Krim. U prvom dijelu šibala nas je Tsakalou, a sada Stanko s petim pogotkom. Treba istaknuti i kako smo opet duže vrijeme bez najbolje igračice, Čigirinove. Nije ozlijeđena, kako doznajemo, jednostavno je danas “nema”. Debelić napokon zabija u 53. minuti za 23:18.

Ima još vremena, ali previše griješimo. Obranimo se, krenemo u kontru i izgubimo čistu loptu. Krim to koristi i dolazi u najveću prednost u 55. minuti, na plus sedam. “Važan je svaki gol, kad već gubimo, zabijmo što možemo, važan je svaki gol!”, grmio je na time-outu Saračević. No, Krim odlazi na plus devet, 27:18. Utakmica je završila 27:20.

Podravka igra odlučujuću utakmicu za potvrdu trećeg mjesta iduće nedjelje u Koprivnici. Dolazi njemački Thuringer kojeg su dobile u gostima 26:28. (ib)