Križevačka borbenost donijela vrijednu pobjedu

Sjajna utakmica u Križevcima koje se ne bi postidjeli niti u Premijer ligi. Križevčani su fanatičnom borbenošću nanijeli poraz vodećoj Moslavini iz Kutine. Jedino su se takvom igrom mogli suprotstaviti, nakon niza otegotnih okolnosti i ozljede Tandare. Svaki igrač KTC-u je iznimno značajan, a osobito ako “ispadne” neko iz prve postave.

Uz to, krajem prvog poluvremena uganuo je nogu Toni Pehar koji je dotad postigao pet pogodaka. Više nije ulazio u igru, ali su se njegovi suigrači uspjeli othrvati naletu Moslavine, zadržali su prednost i naposljetku uvjerljivo pobijedili. Poveli su gosti, a domaćini su došli do prednosti u osmoj minuti nakon odličnog proigravanja Pehara na krilu, a ubrzo je isti igrač povisio prednost na 5:3. U jedanaestoj minuti dva uzastopna pogotka Pehara za vodstvo 7:4, a dvama pogocima priključio se i Perajica za 9:4 u četrnaestoj minuti. Križevčani gotovo savršeno funkcioniraju u obrani. Moslavina smanjuje zaostatak u 26. minuti na 11:9, a njihov vratar Kristić brani sedmerac Ezgeti.

Kota uspijeva podići prednost na tri pogotka, 12:9, siguran je Ezgeta, zabija i Marković. Pehar zabija za 15:10 i zatim zbog ozljede mora napustiti parket. Gosti su se u drugom poluvremenu uspjeli primaknuti na samo pogodak zaostatka, 17:16, Kristić je obranio još jedan sedmerac Ezgeti. Igralo se čvrsto na obje stranke, određeno vrijeme Križevčani su igrali s trojicom igrača manje. Moslavina se primakla na 21:20, ali igrači KTC-a izvukli su iz sebe posljednje atome snage, zabio je Kota, zabijao Perajica, osobito važnim pogocima iz sedmeraca kada se domaćin odlijepio, nekoliko sjajnih obrana Gošića, neumoljiv je i Marković i bodovi su ostali u Križevcima.

To je onaj KTC koji plijeni, onaj KTC koji pobjeđuje, onaj KTC koji se može boriti za vrh ljestvice. (mn)