Križevački rukometaši ostvarili dvije pobjede zaredom – na kraju treći!

Proteklog su tjedna u Križevačkom sportskom domu odigrani susreti zaostalog 21. i posljednjeg 26. kolo 1.HRL Sjever u kojem su snage odmjerili križevački rukometni klub KTC u zaostaloj utakmici protiv Maksimira Pastele, te protiv Medveščaka iz Zagreba.

Dečki Dalibora Sokača upisali su svoju dvadesetu pobjedu protiv momčadi Maksimira Pastele (23:21) te tako odradili još jedan u nizu domaćih zadataka. Križevčani su nošeni na krilima raspoloženog Tonija Ezgete u prvom dijelu stvorili tri pogotka prednosti kojom su otišli na predah. U nastavku je KTC dirigirao domaćim parketom te smireno priveo utakmicu kraju upisavši svoju okruglu dvadesetu pobjedu. Bio je to pretposljednji zadatak kod kuće, a zatim je u nedjeljnom okršaju posljednjeg kola uslijedila utakmica protiv još jedne zagrebačke momčadi, Medveščaka. Križevčani su tražili svoj ritam u prvoj četvrtini utakmice, a zatim su ulovili priključak i otišli na +2.

Dalibor Sokač

Do kraja prvog dijela momčad Dalibora Sokača imala je četiri pogotka prednosti (17:13), a u istom su ritmu raspoloženi domaćini nastavili i u drugom dijelu. Semafor je nakon 60 minuta pokazao 34:22 za KTC koji je, nadigravši goste, upisao posljednju pobjedu sezone. Križevčani su tako sezonu završili na trećem mjestu s jednakim brojem bodova (43) kao i drugoplasirana Moslavina.

Dalibor Sokač, trener KTC-a:

Još nekoliko sjajnih utakmica i pobjeda je iza nas. Sezonu nismo mogli završiti bolje, a prije svega želim čestitati svim momčadima na fer i sportskoj igri, svojim dečkima i našim navijačima. Ne možemo biti nezadovoljni, igrali smo sjajno ove sezone usprkos brojnim ozljedama. Ponosan sam na svoju momčad i konačno funkcioniramo kao pravi tim.