Križevački rukometaši pobijedili u gostima: “A izgledalo je da ćemo izgubiti…”

U subotu je sportskom domu Osnovne škole Vidovec u istoimenom gradu odigran susret 25. kola 1.HRL Sjever u kojem su snage odmjerili križevački rukometni klub KTC i domaća momčad Vidovca. Križevčani su sjajnom igrom na gostujućem parketu izborili novu pobjedu i zadržali treće mjesto, dok su domaćini ostali sigurni u sredini ljestvice. Otvorili su domaćini utakmicu pogotkom za vodstvo, no napad Križevčana također je funkcionirao sjajno.

Prvu četvrtinu susreta igralo se gol za gol, a domaćini su u 20. minuti susreta pobjegli na +2 KTC-u. Raspoloženi Težak pogađao je iz svih situacija, a defanzivni red momčadi Dalibora Sokača nije imao odgovora za sjajne Vidovčane. Održali su domaćini svoj tempo do kraja prvog dijela i s prednošću od dva pogotka otišli na predah.

U nastavku utakmice na parket kao da je istrčala nova momčad KTC-a. Primili su Križevčani još dva pogotka, a zatim su ubacili u višu brzinu. Nošeni na krilima sjajnog Ezgete, Prigorci su se vratili u utakmicu i do 45. minute imali pogodak prednosti (23:24). Raspala se dotad sjajna igra domaćina u posljednjoj četvrtini, a KTC je neumorno zabijao. Semafor je nakon 60 minuta pokazao 27:33 za gostujuću momčad koja je spektakularnim preokretom uzela nove bodove i zadržala treće mjesto. (ds)

Dalibor Sokač, trener KTC-a

“Još jedna sjajna utakmica i pobjeda je iza nas. Prije svega želim čestitati domaćinima na sjajnoj partiji, te fer i sportskoj igri.  Izgledalo je kao da ćemo izgubiti, no moji su dečki još jednom pokazali timski duh i nisu se predali do kraja. Posložili smo svoje redove onda kada je to bilo najpotrebnije i došli do novih bodova.”

VIDOVEC 27 (18)

KTC 33 (16)

VIDOVEC: Žitnjak, Horenec, Cerovečki, Štefičar 1, Minđek 2, Car 2 (2), Melnjak 2, Ozmec, Korpar, Kolman, Artić 6, Horenec 4, Težak 6, Hirš 4, Hajsok. TRENER: Siniša Kliček

KTC: Šutalo, Marković 2, Ezgeta 13, Mušlek 2, Tandara 2, Martinčić 1, Maričić 3, Kota 3, Perajica, Mirosavljević, Vinković, Celovec, Masnec 4, Mršić 1.   TRENER: Dalibor Sokač

VIDOVEC – SD OŠ VIDOVEC – Bez gledatelja.  SUCI: Robert Bernobić (Rijeka) i Marijo Zečević (Zagreb). Delegat: Boris Kirinčić (Rijeka).

SEDMERCI: VIDOVEC 2/2,   KTC 0/1

ISKLJUČENJA: VIDOVEC 8 minuta ( Cerovečki, Artić, Horenec, Hajsok), KTC 10 minuta (Marković, Kota 2+2+2, Vinković)