Križevčani na noćnom atletskom mitingu: Veronika Drljačić uzela zlatnu medalju

U Varaždinu je održan 5. noćni atletski miting “Atletika pod zvijezdama“ – prvo natjecanje za Križevčane od pandemije koronavirusa. Sjajnim su rezultatima atletičari potvrdili formu za nadolazeća natjecanja.

„Padali“ su i osobni rekordi, a mlada Veronika Drljačić u utrci na 300 metara pokorila je konkurenciju. U utrci na 400 metara s preponama za žene, Ida Šimunčić osvojila je srebro rezultatom 1:00,78, a Ognjen Mergon je u utrci na 600 metara u cilj utrčao šesti s rezultatom 1:24,48. Nastupio je i nadareni Križevčanin Adam Hunjak koji je u utrci na 300 metara osvojio 13. mjesto istrčavši dionicu za 38,97 sekundi, što je ujedno i njegov novi osobni rekord.

Zlato je u Križevce odnijela Veronika Drljačić koja je u utrci na 300 metara u cilj utrčala za 39,17 sekundi ispred Kristine Dudek iz Karlovca, te Lee Novković iz Karlovca. U istoj je utrci nastupila i Marcela Gudić, koja je u cilj utrčala 10. s rezultatom 44,21, popravivši svoj osobni rekord.