Križevčani nastavljaju s pripremama: Porazi od Vrbovca i Pitomače, pobjeda nad Viroviticom

KRIŽEVCI – Nogometni klub Radnik iz Križevaca prošlog je tjedna odigrao dvije prijateljske pripremne utakmice na svom stadionu. Najprije su u srijedu ugostili trećeligaša Vrbovca koji se pokazao boljim protivnikom i slavio s 2:4, dok su u subotu pobijedili Viroviticu koja se također natječe u 3. HNL.

U srijedu su protiv Vrbovca dobro krenuli u susret i poveli golom Nikolića nakon pola sata igre. Brzo su Vrbovčani izjednačili preko Colarića, a onda postigli još tri pogotka. Strijelci Trošić, Babić i Martinović. Za smanjenje rezultata i konačnih 2:4 zaslužan je Kraljić koji je pogodio minutu prije kraja. Treba napomenuti da su Križevčani na toj utakmici promašili kazneni udarac.

Tri dana kasnije, u subotu na rasporedu je bila provjera protiv Virovitice koja je završila pobjedom domaće postave. Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, a onda je u 49. Dlesk pogodio za vodstvo domaćina. Virovitica je poravnala na 1:1 preko Špoljara, a pobjedu domaćina osigurao je Jandrašec u 75. minuti.

U nedjelju su Križevčani nastupili na memorijalnom turniru u Mokricama Miholečkim kojeg su i osvojili, dok su jučer odigrali još jednu pripremnu utakmicu u kojoj se boljim protivnikom pokazala momčad Pitomače koja je u Križevcima slavila minimalnim 0:1 rezultatom. Strijelac jedinog i pokazalo se pobjedničkog gola bio je Matančić. U subotu je na rasporedu utakmica u Beletincu protiv Bednje koja je osvajač županijskog kupa Varaždinske županije.