Križevčani pregazili Ludbrežane – Presudili Posarić i Mladen

Susret posljednjeg 22. kola 3.HNL Sjever odigran je u subotu na Gradskom stadionu u Križevcima, gdje su snage odmjerili križevački Radnik i momčad Podravine iz Ludbrega. Momčad Dražena Kemenovića nadigrala je Ludbrežane na domaćem travnjaku, upisala nove bodove i zadržala drugo mjesto ispod prvoplasirane Mladosti koja je slavila protiv Virovitice.

Sjajnu smo predstavu Radnika mogli vidjeti u subotu na Gradskom stadionu u Križevcima. Domaćin je od početka utakmice nametnuo svoj tempo, no obrana Podravine funkcionirala je sjajno. Vidjeli smo po nekoliko krasnih akcija na obje strane, no na pogodak se čekalo do samog kraja prvog dijela. Igrala se 43. minuta susreta kada je Posarić spremno dočekao pogrešku protivničke obrane i preciznim udarcem savladao golmana gostiju, Budinskog. Križevčani su u nastavku utakmice igrali raspoloženo, nošeni na krilima pogotka.

Samo šest minuta u nastavku utakmice trebalo je dečkima Dražena Kemenovića da povećaju vodstvo. Mihael Mladen još je jednom opravdao povjerenje stratega Križevčana i nakon sjajne akcije svojih suigrača pospremio loptu u mrežu Ludbrežana. U nastavku utakmice gosti su se branili, a Križevčani su još jednom na kušnju stavili obranu Podravine. Još je jednom sjajno pogodio Posarić za velikih 3:0 Radnika. Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen, a Križevčani su pobjedom upisali nove bodove i zadržali drugo mjesto ispod prvoplasirane Mladosti koja je slavila 4:2 protiv momčadi Virovitice. (ds)

Dražen Kemenović (trener Radnika Križevci)

Odigrali smo još jednu sjajnu utakmicu. Osigurali smo bitna tri boda kod kuće protiv sjajnih Ludbrežana kojima ovim putem zahvaljujemo na fer i korektnoj utakmici. U doigravanje idemo neopterećeno.

Dražen Kemenović

Velimir Špikić (trener Podravine)

Bili smo bez Kovačića, Samboleca i Goluba. Nakon prvih deset minuta pritiska domaćih, bila je ravnopravna utakmica do naše greške kad smo primili gol. U drugom dijelu nas je presjekao penal pa sam dao prikliku svima. Možemo biti zadovoljni plasmanom u playoff i sada nam predstoje teške utakmice.

RADNIK  3 (1)

PODRAVINA 0 (0)

RADNIK: Tihelka, Mačković, Posarić (od 84. Stubičan), Mladen H. (od 75. Kranjčević), Mladen M. (od 64. Bastašić), Borovčak (od 75. Dimović), Seok, Srbljinović, Vinski, Petak, Son (od 84. Vršak). TRENER: Dražen Kemenović.

PODRAVINA: Budinski, Šmrček, Dumbović, Tkalčić (od 76. Vađunec), Dedić (od 76. Vuk), Zadravec, Jadanić, Tomašković, Banec (od 66. Kranjec), Golubar (od 66. Fajt), Horvatinović (od 66. Žuti). TRENER: Velimir Špikić.

KRIŽEVCI – Gradski stadion. Bez gledatelja. SUDAC: Filip Cindrić (Nova Kapela). POMOĆNICI: Josip Sokač (Podturen) i Patrik Tkalčević (Čazma). 4. SUDAC: Marko Đurđek (Turčin). DELEGAT: Željko Moslavac (Gradina).

STRIJELCI: 1:0 Posarić (43), 2:0 Mladen (51-11m), 3:0 Posarić (63).