Križevčanka Veronika Drljačić na prvenstvu Balkana u Istanbulu

Dvoransko prvenstvo Balkana za seniore i seniorke održano je proteklog vikenda u turskom Istanbulu. Nastupili su tamo naši brojni atletičari među kojima i mlada križevačka sprinterica Veronika Drljačić.

Hrvatska se atletska postava kući vraća s dvije brončane medalje. Jednu je osvojila Ivana Lončarek na 60 m prepone, dok je drugu osvojio Marko Čeko u skoku u dalj. Naša je Veronika nastupala u utrci seniorki na 400 metara, gdje je u A skupini u cilj utrčala peta s rezultatom 55,99. Ukupno je zauzela deveto mjesto, ispred naše druge predstavnice u toj disciplini, Rahele Leščak.

Križevčanka je trčala i posljednju izmjenu u štafeti na 4×400 metara u kojoj je Hrvatska osvojila peto mjesto s rezultatom 3:48,25 u sastavu: Klara Košćak, Nicole Milić, Rahela Leščak, Veronika Drljačić. Veronika je, prisjetimo se, proteklog vikenda uzela zlatnu medalju na drugom kolu 1. lige Ekipnog dvoranskog Prvenstva Hrvatske istrčavši 400 metara za 55,79 sekundi. (ds)