Krstanović i Bačelić Grgić riješili susjedski derbi u Varaždinu

Slaven Belupo je ostvario drugu uzastopnu pobjedu u aktualnom prvenstvu te je na ljestvici zauzeo peto mjesto preskočivši Hajduk. U susjedskom derbiju Farmaceuti su na gostovanju svladali Varaždin rezultatom 1:2

Goste iz Koprivnice u vodstvo je doveo Ivan Krstanović koji je zabio iz voleja na asistenciju Lulića u 18. minuti. Krstanoviću je to bio 104. gol u HNL-u.

Slavlje u Varaždinu

Na početku drugo poluvremena Mlinar je dubinskom loptom poslužio Stipu Bačelića Grgića koji je izbjegao zamku zaleđa, prevario Zeleniku i pogodio praznu mrežu za 0:2.

Nadu je Varaždinu vratio Petković golom u 83. minuti. Nakon toga opasni pokušaji Benka i Kolarića, no Filipović je obranio i sačuvao bodove koje je Slaven odnio u Koprivnicu.

U srijedu Farmaceuti u zaostalom susretu dočekuju Lokomotivu.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:2 (0:1)

VARAŽDIN – Stadion Varteks. Gledatelja 727. Sudac: Čuljak (Zagreb).

VARAŽDIN (4-2-3-1): Zelenika – Memija, Milić (od 75. Grgec), Senić, Urata (od 46. Daničić) – Elezi (od 46. Kolarić), Đurasek – Delić (od 61. Petković), Benko, Drožđek (od 61. Peco) – Obregon. TRENER: Samir Toplak.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Filipović – Lulić, Božić, Soldo, Goda – Mlinar (od 90. Van Bruggen), Paracki – Knöll (od 89. Jeffren), Bačelić Grgić, Glavčić – Krstanović. TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 0:1 Krstanović (18), 0:2 Bačelić Grgić (50), 1:2 Petković (83).