Kunovčani kaznili brojne promašaje Đelekovčana

Nogometaši Bratstva na domaćem su terenu u pravoj nogometnoj poslastici pobijedili đelekovečki Osvit 4:2. Raspoloženi gosti u Kunovec su stigli bez rezultatskog opterećenja i od prve minute pokazali da ih na Old Trafordu zanimaju tri boda.

Bez previše respekta prema momčadi Dejana Zrinskog Đelekovčani su na trenutke čak i presingom tjerali domaćina na maksimalni angažman i samo je sreća bila ta koja je spriječila znatno drugačiji krajnji ishod. Već u samom otvaranju utakmice jednu neopasnu situaciju iz prekida Kunovčani su pretvorili u prednost nakon loše reakcije vratara Puklavca koji je loptu ostavio točno ispred Rogača.

Ni domaći se vratar nije proslavio sa svojim reakcijama pa je već u 15. minuti i Nuić morao po loptu u svoju mrežu nakon preciznog udarca Lopatnika sa 20 metara. Mogli su gosti i do potpunog preokreta u 44. minuti, no Krištofić je u stopostotnoj situaciji izgubio kontrolu nad loptom u ključnom trenutku.

Ako je prvo poluvrijeme bilo vrlo dobro, drugo je bilo odlično jer su obje ekipe krenule otvorenog garda po pobjedu pa su ziceri sijevali čas na jednoj, čas na drugoj strani. Prvi su priliku za pogodak iskoristili Kunovčani preko razigranog Slijepčevića koji je svojim drugim pogotkom u 81. minuti kaznio dotad brojne promašaje Lopatnika i društva. Ipak, najubojitiji napadač Osvita uspio je nakratko svojim drugim zgoditkom vratiti neizvjesnost u susret koji je u sudačkoj nadoknadi fenomenalni Slijepčević ipak odveo na stranu sretnijih i spretnijih Kunovčana. (ss)

BRATSTVO        4 (1)

OSVIT       2 (1)

BRATSTVO: Nuić (od 23. Hiržin), Rogač, Ferenčina, Palić, Pajk, Bačani, Slijepčević, Bakran, Gudek, Arko (od 55. Meštrović), Krčalić. Trener: Dejan Zrinski.

OSVIT: Puklavec, Lončar, M. Drvarić (od 84. N.Paradžik), Petak, Lopatnik, N.Drvarić, Šikljan (od 86. Vuljak), Juras, Krištofić, Matijaković (od 65. Premec), J.Paradžik. Trener: Goran Palčić.

KUNOVEC – Igralište Old Traford. SUDAC: Dejan Juriša (Koprivnica). POMOĆNI: Juranić i Blašković. STRIJELCI: 1:0 Rogač (11), 1:1 Lopatnik (15), 2:1 Slijepčević (69), 3:1 Slijepčević (81), 3:2 Lopatnik (84), 4:2 Slijepčević (90). ŽUTI KARTONI: Gudek (19) – Bratstvo; Petak (43) – Osvit. IGRAČ UTAKMICE: Dejan Slijepčević (Bratstvo).