KUP EHF: PODRAVKA – NYKOBING 25:28 Poraz koji rezultatski ne znači ništa, no igrački mnogo

Podravka je već u prošlom kolu osigurala prvo mjesto i u ovu utakmicu je ušla rasterećeno

Autor: podravski.hr — 09.02.2019. / 19:06 Sport

Ana Debelić igrala je vrlo dobro no suci je nisu voljeli

Zanimljivu koprivničku sportsku subotu, nakon pobjede Slaven Belupa u Prvoj HNL, upotpunila je i rukometna utakmica. Podravka Vegeta u posljednjem 6. kolu Kupa EHF-a ugostila je danski Nykobing kojemu je ovaj susret bio ključan za osvajanje drugog mjesta i plasman u četvrtfinale ovog natjecanja. Podravka je već u prošlom kolu osigurala prvo mjesto i u ovu utakmicu je ušla rasterećeno. No, i dalje željna pobjede pred domaćom publikom. U redovima Podravke Vegete nije bilo jedino Milosavljević koja ima ozljedu ramena.

Nakon prvih pet minuta 1:1. Čini se da će biti to tvrda utakmica s dobrim obranama. Obje ekipe igraju 6-0 i nema previše prostora po strani, dok ni Podravka ni Nykobing nemaju izraženu šutericu iz daljine. No, ipak se otvorilo u sljedeće tri minute i Nykobing ima 3:5. Posljednji je gošćama priznat iako je bio očiti prestup. Nakon 15 minuta Podravka je u egalu 6:6. Ikhneva je opalila preko cijelog terena nakon ukradene lopte, a gošće su bile bez vratarke.

Igra se gol za gol, nakon 20 minuta je 9:9, a Nykobing ima priliku iz sedmerca doći u vodstvo. Isključena je Debelić. Housheer je i drugi put sigurna i sad je 9:10. Igra se 27. minuta na semaforu je 10:12. Gošće pogađaju iz sedmerca. Grčki suci su isključili Debelić po drugi put. Sad neopravdano.

Najveća prednost za Nykobing bila je 10:14. Podravkina igra pala je pred kraj prvog poluvremena i Saračević je bio s razlogom ljut na time-outu. Smanjila je tek Zadravec na 11:14. Kraj poluvremena.

Nakon prvih pet minuta u nastavku Nykobing je imao plus četiri, 13:17. Yezhykava se ipak odvažila u polukontri, skočila i smanjila na 14:17, no ubrzo potom opet sedmerac, peti, za Nykobing. Em su zabile sedmerac, em iz kontre nakon naše izgubljene lopte još jedan i sad je 14:19. Saračević je uveo mladu Franušić na desnu vanjsku. Ništa od napada, na drugoj strani ponovno se branimo iz prostora i još jedan pogodak iz sedmerca, 14:20. Time-out.

Franušić zabija za 15:20, a Podravka se brani. Saračević bjesni na suce. S pravom. Oni mu odmah vraćaju sedmercem nakon sumnjivog prekršaja na Franušić. Pritisak je urodio plodom. Chigi zabija za 16:20. Gošće se vraćaju, a Franušić zabija drugi za 17:21 u 42. minuti. Ećimović potom brani Housheer i Podravka ima priliku doći na minus tri. Zadravec propušta i drugu priliku s krila. Oba puta isforsirano. Nažalost, u sljedećem napadu Franušić mora dvije minute van, a Olsen zabija svoj prvi gol. Nije dobro. Nakon 47. minuta je 17:22 za Dankinje. S dva brza gola Podravka dolazi na 19:22, a Larsen zove time-out.

Igra se gol za gol, deset minuta prije kraja je 21:24. Turk zabija za minus tri, igramo s igračicom više. Na golu je Tucaković. Možda nju krene. Nažalost Debelić dobiva i treće isključenje i mora van igre. Novi sedmerac za Nykobing. Housheer napokon promašuje, Tucaković brani. Franušić potom zabija i treći i smanjuje na 23:25 s dvije igračice manje. Tucaković brani u sljedećoj akciji. I u sljedećoj zicer. Tri minute do kraja zabija Housheer za 23:26.

Dva gola smo u minusu, dvije minute su do kraja, a napad Nykobinga. Zabija Pedersen s krila, 24:27, a nakon osvojene lopte i još jedan 24:28. Vremena je sve manje. Čini se da je ipak gotovo. Milošević zabija za konačnih 25:28. Poraz je to koji u rezultatskom smislu ne znači baš ništa, no u igračkom mnogo. Ne znamo u čemu je problem, no vanjska linija, izuzev Chigirinove i ovaj put nije bila raspoložena. Milošević je solidno “branila” minute na parketu no Ikhneva i Yezhykava nisu bile na razini. I dok Ikhneva ima argument “ozlijeđenog” ramena, kod Karine je znak upitnika.

Dodajmo i kako je izvačenje četvrtfinalnih parova Kupa EHF u utorak. (ib)

PODRAVKA VEGETA – NYKOBING  25:28 (11:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije. GLEDATELJA: 2500. SUCI: Mertinian i Syrepisios (Grčka). DELEGAT: Nikolovski (Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović, Tucaković, Turk 2, Zadravec 1, Holešova 2, Karlovčan, Džono, Debelić 1, Ikhneva 2, Chigirinova 7/5, Yezhykava 2, Milošević 5, Popović. Franušić 3, Jandrašić, Popović. TRENER: Saračević.

NYKOBING: Hauge, Greve, M. Nielsen, Westberg 2, Sunami 2, Jakobsen, Lagerquist 3, Pedersen 9, Olsen 1, Wallen, Housheer 9/6, Kristiansen 1, L. Nielsen 1. TRENER: Larsen.

ISKLJUČENJA: Podravka (10), Nykobing (8).

SEDMERCI: Podravka 6/5, Nykobing 7/6

IGRAČICA UTAKMICE: Pedersen (Nykobing).