Kup: Podravka čvrstom obranom do polufinala preko Lokosica

Rukometašice Podravke Vegete ugostile su Lokomotivu na domaćem terenu Sportske dvorane Gimnazije u četvrtfinalu nacionalnog Kupa. Trener Saračević mogao je računati na sve igračice, baš poput njegova kolege s druge strane Šoštarića.

Dejana Milosavljević otvorila je utakmicu solo prodorom i šutom pod gredu za 1:0 Podravke. Slijedi gol za gol Dore Kalaus i Chigirinove za 2:1. Debelić povisuje na 3:1 nakon dva neuspjela napada Lokosica. Risović brani Larissi Kalaus pa Ikhneva pogađa za 4:1. Gošće ne uspijevaju probiti blok Podravke, a kad i uspiju Risović brani. Šoštarić zove time-out.

Tek u 9. minuti Dora Kalaus pogađa drugi za 4:2. Karlovčan probija krilo i vraća na plus tri za Podravku. Igraju se čvrste obrane, no Podravka se zasad bolje snalazi u napadu, dok Risović ima već četiri velike obrane. Posave za Lokosice pogađa dva u nizu, iz sedmerca i kontre, sad je 5:4. Karlovčan pogađa kroz sredinu za 6:4, a Milosavljević iz kontre još jedan za 7:4.

Dvorana nije bila ispunjena do kraja, no navijači su opet bili prva liga, posebno Kronikusi

Podravka se u 21. minuti odlijepila na 9:5 golom Karlovčan, njenim trećim. Milosavljević u 24. pogađa za 10:5. Posavec i Larissa Kalaus (sedmerac) smanjuju na 10:7. Još se četiri minute igraju do kraja poluvremena. Zaredala su se isključenja s obje strane, po dva puta u samo dvije minute. Chigirinova zabija važan gol pola minute do kraja s visokim rukama sudaca. 11:7.

Debelić i Karlovčan, a za Lokosice Larissa Kalaus otvaraju nastavak. Posavec zabija s krila i prati Karlovčan s četiri pogotka. Debelić u 35. pogađa za 14:9 za Podravku, a Chigirinova iz sedmerca još jedan za plus šest. U 39. minuti 16:12 za Podravku, dvije minute kasnije 18:13.

Ikhneva zabija u 47. minuti za 20:14, a Stela Posavec za protivnice za 20:15. Gol za gol, Dora Kalaus pa Chigirinova za 21:16. Deset minuta do kraja Milosavljević zabija za 22:16. Lokosice ne mogu držati tempo do kraja, Podravka je mirno privela utakmicu kraju 26:19.

Podravka Vegeta – Lokomotiva 26:19 (11:7)

Koprivnica – Sportska dvorana Gimnazije. Gledatelja: 1600. Suci: Cindrić i Gonzurek (Osijek).

Podravka Vegeta: Tucaković, Risović, Ećimović, Turk, Zadravec, Holešova, Karlovčan 4, Debelić 4, Džono, Ikhneva 3, Chigirinova 7 (4), Yezhykava 1, Milošević 1, Milosavljević 6, Jandrašić, Franušić. TRENER: Saračević.

Lokomotiva: Pijević, Ćurić, Boras, P. Posavec 5 (1), Kaselj, Šenvald, Šimara, S. Posavec 3, Kapetanović, L. Kalaus. 3, D. Kalaus 5, Čivljak 1, Zeba, Plahinek, Glavan, Prkačin 2. TRENER: Šoštarić.