Legrađani sretni: Baričić strijelac za prevažnu pobjedu za opstanak

Minimalnom pobjedom 1:0 nogometaši Graničara u subotnjem su srazu na igralištu Fizeš u Legradu uzvratili protivniku Daruvaru za poraz 3:2 s početka prvenstva.

Za razliku od te utakmice, subotnja tri boda bila su prevažna legradskim ‘Kormoranima’ u borbi za opstanak u ligi, što je klupski zacrtani cilj. Igrač odluke bio je Domagoj Baričić koji je u 12. minuti bio strijelac jedinog zgoditka na utakmici, no isti je igrač mogao biti i tragičar da su gosti slučajno izjednačili zato što je u 26. minuti propustio realizirati za njih dosuđeni jedanaesterac. Tu je situaciju delegat utakmice Krešo Škvorc naveo kao dvojbenu.

– U 26. minuti dvojbena situacija u kaznenom prostoru gostiju, kod ubačaja iz kuta sudac je dosudio kazneni udarac za domaćina i dodijelio javnu opomenu gostujućem igraču. Sudac je bio u blizini događaja – opisao je u zapisniku delegat utakmice.

Taj trenutak za domaće nije bio sporan. Kapetan gostiju Arijan Res povukao je Baričića koji se nakon toga sam odlučio izvesti penal i promašio ga. Na kraju, nije se to odrazilo na konačni rezultat Graničara koji se s nova tri boda malo odvojio od posljednja dva mjesta na ljestvici i tako primirio nakon poraza u prvom kolu proljetnog nastavka od Tehnike.

– Utakmicu smo dobili na mišiće, na duel i snagu uz teške uvjete igranja i snažan vjetar. S nova tri boda produljili smo nadu za ostankom u ligi – rekao je igrač Graničara Želimir Mešnjak. Treba naglasiti kako je Daruvar u 46. minuti zaradio crveni karton. Pocrvenio je pričuvni igrač Marko Bublić koji je glavnom sucu utakmice, kako stoji u zapisniku, rekao da je seljačina. (ke)

GRANIČAR        1 (1)

DARUVAR         0 (0)

GRANIČAR: Ružić, Trupina, Štajminger, Ž. Mešnjak, Međurečan (od 73. Bečeić), Polančec (od 46. Orehovec), Paveli (od 83. Ganžulić), Baričić (od 90. Ivić), Ledinski, B. Mešnjak (od 67. Topić), Mikšić. TRENER: Goran Ružić.

DARUVAR: Častek, Lučić, Rizner, Res, Netoušek (od 83. Pejazić), Ivančić, Vuković, Bubnjić, Marušić (od 78. Grgić), Zec (od 62. Anić), Veltruski. TRENER: Siniša Grubišić.

LEGRAD – Igralište Fizeš. SUDAC: Dinko Cafuta (Virovitica). POMOĆNI: Herent (Kladare) i Gobac (Virovitica). STRIJELAC: 1:0 Baričić (12). ŽUTI KARTONI: Ledinski, Mađurečan, B. Mešnjak, Bečeić (Graničar); Res, Netoušek (Daruvar). CRVENI KARTON: Bublić (Daruvar, ’46 vrijeđanje suca).

SNIMIO: Nikola Wolf