LIGA PRVAKINJA Podravka se trudila, ali lanjske šampionke otišle u Gyor s plus šest

Ispunjena sportska dvorana Gimnazije, gledatelja gotovo 2600, pratilo je utakmicu 2. kola Lige prvakinja između domaće Podravke Vegete i mađarskog Gyora

Autor: podravski.hr — 14.10.2018. / 20:14 Sport

Gyor je ipak bio prejak, no Podravka je pokazala da ima "zube"/Nikola Wolf

Gyor je ipak bio prejak za Podravku (27:33), no rukometašice Zlatka Saračevića su pokazale zube i dokazale da imaju potencijala za borbu s najjačim europskim ekipama. Previše je kod domaćih igračica bilo grešaka u napadu, posebno u prvom dijelu, dok su gošće brže bolje žurile u napad jer za naših 6-0 i odličnu Risović nisu imale odgovor.

Rukomet se vratio u Koprivnicu. Europski. I to kakav. Ispunjena sportska dvorana Gimnazije, gledatelja gotovo 2600, pratilo je utakmicu 2. kola Lige prvakinja između domaće Podravke Vegete i mađarskog Gyora, braniteljica lanjskog naslova. Gošće su imale i zavidnu navijačku podršku, došlo je otprilike 250 vatrenih navijača u zelenom. No, i Podravka Vegeta imala je svoje navijače koji su bodrili djevojke čitave utakmice.

Dvorana je bila ispunjena do kraja, a među navijačima je bilo i 250 vatrenih Mađara

TIJEK UTAKMICE

1′ Debelić je dovela Podravku u vodstvo nakon prvog napada. Risović potom brani napad Gyora.

3′ Čigirinova solo akcijom povećava na 2:0, a Risović skida i drugi zicer.

5′ Groot smanjuje na 2:1 nakon sedmerca za gošće, Čigirinova ponovno zabija, a Risović po treći put brani.

8′ Puhalak je izjednačila na 3:3 nakon dvije greške u domaćoj obrani.

11′ Sad je već 5:7 za gošće nakon tri naše neforsirane pogreške u napadu. Šteta jer nam je postavljena obrana igrala odlično. Gyor je znao kazniti to iz kontranapada. Risović nas drži blizu s već pet obrana.

Risović je u prvom dijelu imala čak osam obrana

13′ Taleska pogađa s devet metara za 5:9. Gyor u ovim trenucima koristi greške Podravke.

14′ Čigirinova iz sedmerca smanjuje na 6:9. Groot je zaradila prvo isključenje.

15′ Debelić isključuju na drugoj strani i dodijeljuju sedmerac Gyoru. Oftedal pogađa za 6:10.

18′ Čigirinova radi korake kod rezultata 8:11, a sutkinje isključuju Debelić nakon čudnog prekršaja. To je njezino drugo isključenje.

20′ Holešova zabija svoj prvi pogodak, a uzvraća Bodi na drugoj strani za 9:13.

21′ Turk smanjuje nakon kotranapada na 10:13, a zatim Risović još jednom brani. Holešova se izvlači u sredinu i s devet metara smanjuje na 11:13. Podravka pokazuje zube.

Čigirinova je predvodila Podravku s pogotcima

25′ Rezultat je 11:14, Podravka previše griješi u napadu, no gošće teško igraju protiv postavljene obrane Podravke pa silom jure u brze napade. Holešova smanjuje na 12:14, a Risović brani.

29′ Evo nas na minus 1 nakon odličnog loba Čigirinove.

30′ KRAJ PRVOG DIJELA Podravka u zadnjem napadu pogotkom Milosavljević postavlja na 15:16, no Hansen u zadnjim sekundama povisuje na 15:17.

31′ DRUGO POLUVRIJEME Taleska je otvorila pogotkom sa osam metara za 15:18. Ježikova odgovara golom nakon super dodavanja Ihnjeve. Risović na drugoj strani nastavlja s obranama.

33′ Holešova smanjuje na 17:18 s lijevog krila. Podravka je dobro ušla u drugi dio. Ihnjeva se vinula u zrak i izjednačila na 18:18, a Risović potom okrznula loptu u vratnicu.

Gledatelji su bodrili Podravku tijekom cijele utakmice

36′ Podravka je povela na 20:19 golom Čigirinove, a Groot izjednačila iz sedmerca.

39′ Groot još jednom iz sedmerca dovodi gošće u vodstvo 21:22.

40′ Igračica manje za Podravku nakon isključenja Ježikove, dok Taleska daje svoj peti gol za 21:23.

44′ Na semaforu je 22:24, a loptu ima Gyor. Taleska pogađa na plus 3 za Gyor.

47′ Fodor iz kontre s krila diže na 22:26. Mala kriza u napadu Podravke Vegete. Ećimović mijenja Risović i brani kontru i još jedan udarac Fodor.

50′ Kakav gol Karlovčan za 24:28. Turk joj je prebacila s druge strane, a ova pospremila loptu iza iznenađene vratarke Grimsbo.

51′ Ećimović brani, a Ježikova iz kontre smanjuje na 25:29, a Oftedal vraća na plus 5 za Gyor.

56′ Fodor zabija svoj treći gol za 25:32. Podravka igra s igračicom manje, a Ježikova zabija za minus šest.

60′ KRAJ UTAKMICE Podravka je izgubila 27:33.

PODRAVKA VEGETA – GYOR  27:33 (15:17)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije. GLEDATELJA: 2600. SUTKINJE: Kijauskaite i Zaliene (Litva). DELEGAT: Stasova (Slovačka).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović 11 (obrane), Ećimović 3, Zadravec, Turk 2, Holešova 4, Karlovčan 1, Popović, Milošević, Džono, Milosavljević 2, Franušić, Čigirinova 8/2, Ihnjeva 3, Debelić 3, Ježikova 4. TRENER: Saračević.

GYOR: Knedlikova 3, Afentaler, Brattset 1, Hansen 1, Leynaud, Oftedal 8, Kellermann, Taleska 8, Kristiansen 1, Groot 3/3, Fodor 3, Bodi 3, Puhalak 1, Kiss, Grimsbo. TRENER: Danyi.

ISKLJUČENJA: Podravka (8), Gyor (6).

IGRAČICA UTAKMICE: Oftedal (Gyor).