LINICE IZNENADILE PRVOLIGAŠKI ZAMET Na krilima Nikoline Tvorić izborile polufinale Kupa

Prva i druge ekipa Rukometnog kluba Podravka izborile su polufinale hrvatskog rukometnog kupa, iako mnogi nisu vjerovali da mlade rukometašice Podravke Lino mogu ozbiljnije parirati prvoligašu Zametu

Autor: podravski.hr — 28.02.2013. / 9:29 Sport

KOPRIVNICA – Rukometašice Podravke Lino izborile su polufinale Kupa Hrvatske svladavši prvoligaša, riječki Zamet rezultatom 31:30. Mlade Linice lavovski su se borile tijekom cijele utakmice i pogotkom Nikoline Tvorić u posljednjoj minuti utakmice osigurale pobjedu i polufinale Kupa.

Zamet je konkretnije ušao u utakmicu i poveo s 10:6. Nakon toga Linice su stizale rezultat i sustigle ga kod rezultata 13:13, a na poluvrijeme se otišli s jednim pogotkom prednosti za Podravku Lino, 16:15.

U drugom dijelu Linice su igrale prekrasan rukomet. Ubrzo su stvorile pet pogodaka prednosti kod rezultata 23:18 i držale ga praktički do kraja utakmice. Upornost Zeline se isplatila jer su u zadnjoj minuti utakmice sustigle rezultat i izjednačile na 30:30, ali fantastična Nikolina Tvorić svojim 15 pogotkom donosi pobjedu Podravke Lino od 31:30. osim nje, efikasna je bila Matea Mikolčić s devet pogodaka.

Prvoligašice Podravke Vegete su, pak, u drugom četvrtfinalnom susretu u Zelini bez problema prošle istoimenog domaćina s pet pogodaka prednosti 30:25. Za ‘kokice’ nije bilo problema posebno iz razloga što se oporavila Sanja Damnjanović koja je do kraja utakmice utrpala osam komada, a u ekipi nije bilo Žane Čović zbog ozljede zgloba lijeve ruke.

IZVJEŠTAVAJU HRVOJE JURČIĆ I DUBRAVKO VUTUC

Podijeli:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn