LOKOMOTIVA – PODRAVKA 24:22 Saračević ‘naletio na minu’, Podravkašice nisu imale dovoljno snage

Podravkina obrana nije imala rješenje za raspoloženu Kalaus, dok je na vratima nedostajala magična Risović

Autor: podravski.hr — 29.01.2019. / 19:31 Sport

Saračević iz Zagreba ipak odlazi bez bodova / Arhiva

Podravka i Lokomotiva i ove godine potvrđuju kako nemaju pravu konkurenciju u domaćem prvenstvu. Do njihovog današnjeg derbi susreta obje su ekipe imale stopostotan učinak, 11 pobjeda iz 11 susreta.

Koprivničanke su držale prvo mjesto zbog bolje gol razlike, no sad će ga prepustiti domaćoj ekipi koja je bila bolja u netom završenoj, odgođenoj, utakmici 11. kola Prve lige za rukometašice. Derbi, prvi od dva, upravo je završen u zagrebačkom Domu sportova, a Lokomotiva je na kraju slavila rezultatom 24:22. Vidjelo se kako je Saračevićevim igračicama nedostajalo svježine, ali i magična Jovana Risović na vratima. Podravkašice bi mogle dosta zamjeriti i djeljiteljima pravde koji su Lokosice iskljucili u dva navrata, a njih čak šest puta.

Podravkine igračice nisu mogle računati na magične obrane Jovane Risović

Nije dobro izgledalo u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo s 13:12 za Lokomotivu, a u nogama i rukama Podravkašica vidio se umor koji im je donio gust raspored u europskim nastupima Kupa EHF-a. Podravka je doduše dobro počela, vodila čak 4:7, no domaće igračice tada okreću rezultat serijom 6:1. Lokosica Larissa Kalaus bila je nerješiva zagonetka za Podravku u prvom dijelu. Postigla je čak sedam pogodaka iz devet pokušaja, dok je Pijević na vratima osam puta zaustavila napad Koprivničanki. Kod Podravke Vegete po tri gola u mrežu su ubacile Debelić i Milosavljević. Prva vratarka Risović nije branila, trenerica golmanica Stančin i trener Saračević priliku su dali Tucaković koja je obranila tek četiri od 16 upućenih udaraca. U jednom napadu sudjelovala je i Ećimović no ona je propustila obraniti jedini šut prema golu.

Rukometašice Podravke ostale su bez snage protiv Lokomotive / Arhiva

Podravka nije dobro ušla u nastavak. Nakon sedam minuta bilo je 16:13 za Lokomotivu, golovima Glavan, Kalaus i Posavec, dok je za Koprivničanke jedini zgoditak postigla Milosavljević. U 41. minuti već je 18:14 za Lokomotivu, jer gošće ne uspijevaju organizirati napade, dok domaće igračice mnogo lakše dolaze u gol priliku. Osim što dobro povezuje igru, Stela Posavec krenula je i s golovima i skupila ih već pet za Lokomotivu. Podravka se vraća, na krilima tri vezana gola, pa je 11 minuta prije kraja 20:19 za Lokomotivu. Larisa Kalaus ne da Podravki da se približi i desetim golom u 53. minuti drži 23:20 za Lokosice. Domaće su igračice uspjele održati prednost do kraja i pobijediti. Od 54. pa sve do 59. minute nije bilo gola ni s jedne strane, da bi Chigirinova tada umanjila poraz na “samo” dva razlike.

Dodajmo i kako će ove dvije ekipe uzvratni derbi igrati potkraj travnja u Koprivnici. (ib)