LOKOMOTIVA – SLAVEN 1:1 Kraljevi remija nastavili trend, Uzuni ‘poništio’ bolju igru Slavena

Posljednja tri dvoboja ovih momčadi bila su vrlo "plodna", postignuto je čak 18 golova

Autor: podravski.hr — 30.11.2018. / 19:48 Sport

Farmaceuti su išli na noge drugoplasiranoj Lokomotivi / Arhiva

Bod na gostovanju kod Hajduka, kao plod hrabre igre, dao je samopouzdanje Farmaceutima uoči još jednog “puta”. I u 16. kolu morali su u goste i to drugoplasiranoj Lokomotivi. Slaven pak ne može biti zadovoljan niti bodovima ni položajem na ljestvici, držao je do Lokomotive osmo mjesto sa samo dva boda ispred predzadnje Istre.

Trener Slavena Sertić nije mogao računati na kartoniranog Šarliju pa je krenuo s četiri u zadnjoj liniji. Lokomotiva je vrlo opasna iz kontri pa je i ostatak momčadi doživio korekcije. Iz momčadi su ispala oba napadača i Mendy i Jelić, a stručni stožer odlučio se na jednu špicu Limu, dok su mu “leđa” čuvali Bogojević, Gordana i Doležal. U sredini terena Vidoviću je pomoć trebao pružati Puclin, još jedan trkač. Veliki hendikep Koprivničancima je neigranje ozlijeđenog Bongonguija koji je moguće i najbolji među plavima ove jeseni. Valja dodati i to da su posljednja tri dvoboja ovih momčadi bila vrlo “plodna”, postignuto je čak 18 golova.

I protiv Lokomotive je Slaven krenuo hrabro. Utakmica je u prvih 10 minuta bila dosta otvorena, nizale su se polukontre, no pravih prilika nije bilo. Prilika Slavena u 14. minuti mnogo je obećavala. Gordana je preuzeo loptu u kontri i sjurio se terenom. Dodao je Bogojeviću na vrh kaznenog prostora, no ovaj je odustao od prodora te je dodao Deliću na drugu stranu, a ovaj samo predao loptu domaćinu. Lokomotiva je u ovom trenutku imala inicijativu (posjed lopte 75:25) i bila bolja od gostiju koji su čekali svoje prilike iz greški Lokosa.

Uslijedile su dvije prilike s obje strane. Prvo je Drožđek pogodio braniča Slavena u kaznenom prostoru, dok je na drugoj strani Doležal ubacio Bogojeviću na glavu, no ovaj je zakasnio metar. Najbolju priliku Slaven je imao u 33. minuti. Doležal je primio loptu malo iskosa s 15 metar i opalio lijevom po zemlji. Vratar Grbić u zadnji je tren nogom izbio loptu.  Pet minuta kasnije Doležal je bio u još boljoj prilici. Karamarko mu je centrirao, a on sam samcat s 10 metara šalje nogom loptu visoko iznad gola. Slaven je dobro prošao u zadnjoj minuti prvog dijela nakon gužve u svom kaznenom prostoru, no nasreću Lokosi nisu znali iskoristiti greške gostujuće obrane.

Gordana je razveselio suigrače i trenera u 50. minuti nakon što je uspješno izveo zasluženi kazneni udarac. Ivanušec je neoprezno srušio Puclina. Slaven je poveo 0:1 i naveo Lokomotivu da se još više otvori i pruži priliku suparniku za kontranapade. Mogao je Gordana i pet minuta kasnije povisiti na 0:2 no nije bilo dovoljno koncentracije. Doležal mu je odigrao povratnu, a ovaj bio neprecizan iz izgledne prilike. Lokomotiva ima i dalje loptu no bez prilika, dok Slaven češće dolazi pred suparnička vrata. Uzuni je rastužio Slaven u 80. minuti kad je glavom zatresao stativu pa mrežu za 1:1. Bila je to prva prava prilika za domaćina na cijeloj utakmici.

Do kraja utakmice Lokomotiva je pokušavala doći do pobjedonosnog gola, no nije uspjela. Najbolju priliku imali su na samom kraju no Uzuni nije bio precizan iz blizine. Imao je priliku i Krstanović u zadnjim sekundama no pogodio je Vidovića u tijelo iz blizine. Kod Slavena treba izdvojiti tek opasan udarac Nowaka s 30 metara. Golman Grbić pošteno se ispružio kako bi izbacio loptu u korner.

Mogao je sudac Strukan zažmiriti na faul Bogojevića pred kraj susreta koji je bio na granici kartona. No, nije pa na Bogojevića ne možemo računati u važnoj utakmici u srijedu. Slaven Belupo naime igra utakmicu četvrtfinala Kupa protiv Dinama na Maksimiru. U 17. kolu Prve HNL opet ide u goste, i to Rudešu sljedeći ponedjeljak. (ib)

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:0)

LOKOMOTIVA (4-4-2): Grbić – Karačić, Majstorović, Kolinger, Datković (od 46. Kastrati) – Uzuni, Burić (od 57. Mlinar), Ivanušec, Lecjaks – Drožđek (od 69. Krstanović), Radonjić. TRENER: Goran Tomić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Filipović – Karamarko, Međimorec, Musa, Delić – Vidović, Puclin – Bogojević, Gordana (od 76. Nowak), Doležal (od 87. Iharoš) – Lima (od 61. Jelić). TRENER: Ivica Sertić.