Lovković u završnici zabio za slavlje Koprivničanaca

Podravac je u prijateljskoj utakmici protiv Tehnike Koprivnica pretrpio poraz 1:2. Koprivničanci su poveli u 21. minuti golom Radotovića. U 52. minuti Virovci su izjednačili preko Miketića, a u 80. minuti imali su i jedanaesterac za preokret, no Arap nije uspio nadmudriti gostujućeg vratara. U samoj završnici Lovković je iskoristio neopreznost domaće obrane i zabio za konačnih 1:2.

-Ponovno smo imali problema s najboljim igračima naših protivnika koji su svojim individualnim kvalitetama lako dolazili do prilika. Rezultat je bio u drugom planu, no vidljivo je da moramo poboljšati igru u obrani ako želimo u proljetnom dijelu sezone izaći iz rezultatske krize – kaže Luka Kozić, trener Podravca.

Luka Kozić

Za Virovce sezone Treće hrvatske lige Sjever trebala bi se nastaviti u srijedu zaostalom utakmicom protiv Varteksa, no još uvijek nema službene odluke Saveza o nastavku prvenstva.

-Ova situacija s nepoznanicom o nastavku prvenstva zadaje nam velike probleme. Treniramo u lakšem tempu kako ne bi preforsirali igrače za prvu službeno utakmicu koja nam je od velike važnosti, no još uvijek ne znamo kad ćemo zapravo odigrati taj susret. Nije nimalo lako raditi na taj način i nadamo se da će Savez konačno odrediti točan datum nastavka prvenstva – kaže Luka Kozić.

Tomo Čiković, trener Tehnike Koprivnica bez obzira na pobjedu nije zadovoljan s igrom svoje momčadi.

Tomo Čiković

-Nismo dobro igrali i više se činilo kao da rutinski odrađujemo ovu utakmicu. Nadam se da je to bio samo loš dan većine igrača i da će pristup, pogotovo u službenim utakmicama biti puno bolji. Podravcu želim puno uspjeha u nastavku Treće hrvatske lige i borbi za ostanak u ligi koja ih očekuje – kaže Tomo Čiković.

PODRAVAC       1(0)

TEHNIKA K.      2(1)

PODRAVAC: Ramaj, Jozić, Horvat, Gilanj, Dodik, Tuba, Arap, Kozić, Jelić Balta, Šignjar, Kovačić – još su igrali: Pozder, Šarlija, J. Drmenčić, Furmek, Šumandl, Miketić. TRENER: Kozić.

TEHNIKA KOPRIVNICA: Kirin, Hlevnjak, Sabol, Kuzminski, Ernečić, Šantek, Harambaša, Korenika, Radotović, Lovković, Ježić – još su igrali: Maurović, Nemčić, Golubić, Furjan, Lončarić. TRENER: Čiković.

VIRJE – Sportski park. SUDAC: Zoran Stambolija (Virje). STRIJELCI: 0:1 Radotović (21), 1:1 Miketić (52), 1:2 Lovković (83).

Kozić i Horvat nova pojačanja Virovaca

Uprava Podravca prijelazni rok zaključila je dovođenjem još dva igrača. Nakon napadača Furmeka, Uprava je dogovorila dolazak Josipa Kozića koji je prvi dio sezone igrao u Austriji te mladog Lovre Horvata iz Bjelovara.

-Kozić je polivalentan igrač koji može igrati kao stoper ili u veznoj liniji, dok je Horvat „obrambenjak“ i njega ćemo koristiti i u juniorskoj momčadi – kaže Mišel Ivančin, tajnik Podravca.