Ludbrežani otvorili ribolovnu sezonu šaranskim kupom za Dan grada

Proteklog je vikenda u Ludbregu na jezeru na Otoku mladosti održan prvi ovogodišnji pojedinačni šaranski kup. Cijeli Kup grada Ludbrega trajao je čak tri dana, od petka do nedjelje, a njemu je sudjelovalo 12 natjecatelja. Osim domaćih ribolovaca iz Ludbrega i okolice, bilo je i natjecatelja iz Slavonije i Zagorja.

– Cijeli kup prošao je prema planu lovilo se od petka u 10 ujutro do nedjelje u 12. Bilo je ludo vrijeme, od kiše, vjetra, sunca do snijega u ova tri dana. Bila je i neizvjesna borba, poredak se stalno izmjenjivao, a na kraju je pobijedio Željko Botak – rekao nam je jedan od organizatora Domagoj Brinc.

Ludbrežani su otvorili ribolovnu sezonu

Pobjednik kupa je na kraju spomenuti Željko Botak iz Slokovca, a svakako treba reći da je upravo Botak branio prošlogodišnju titulu. Na ovom šaranskom kup-natjecanju ulovio je pet najvećih riba i na kraju pobijedio s 46, 675 kilograma. Drugo mjesto osvojio je Grgec sa 40,100 kilograma, a slijedi Rab s 38,175 kilograma, Dremeš s 32,157 kilograma i Gradinski s 31, 850 kilograma. Kao šesti završio je Horžič sa 25,450 kilograma, dok je sedmo mjesto zauzeo Brinc s 22, 650 kilograma. Treba svakako spomenuti i ulov zlatnog KOI šarana od otprilike 7 i pol kilograma kojeg je ulovio natjecatelj Zoran Bahun, a koji je u konačnom poretku završio osmi s 13,300 kilograma. Iza njega su još Delić sa 7,400 kilograma i Skupnjak s 4,175 kilograma, dok Pokos i Novak nisu imali ulova.