Ludbrežani u završnici spriječili preokret Virovaca

Košarkaši Grafičara u velikom su derbiju 14. kola Druge hrvatske lige Sjever pobijedili Podravac 86:76 i napravili velik korak prema osvajanju titule prvaka. Ludbrežani su od početka preuzeli vodstvo i u devetoj minuti odlijepili su se na plus 11. I u drugoj dionici Ludbrežani predvođeni raspoloženim Božićem držali su dvoznamenkasti plus, a iako su u 17. minuti imali plus 19, Virovci su u završnici prvog poluvremena uspjeli spustiti zaostatak na 11 koševa.

Dominacija Ludbrežana nastavljena je i u trećoj četvrtini u kojoj je ponovno briljirao Božić i na njegovim krilima Ludbrežani su na ulasku u završnih deset minuta imali visokih plus 22. Činilo se da će Ludbrežani s lakoćom doći do pobjede, no Virovci se nisu predali i od 31. minute na krilima Stefana Zadravca počeli su smanjivati zaostatak. Tri minute prije kraja Virovci su se približili na minus od samo pet koševa i imali su napad za potpuni povratak, no Križić je zapucao “čisto” polaganje, što je dalo psihološku prednost Ludbrežanima koji su ipak mirno priveli susret kraju i upisali pobjedu od plus deset.

– U protekla tri tjedna dobro smo radili i to nam je došlo na naplatu u velikom derbiju. Bez obzira na male padove odigrali smo odličnu utakmicu i zasluženo pobijedili – kaže Vilim Poljak, trener Grafičara.

Mirko Hrženjak, trener Podravca, ističe kako je Grafičar bio bolja momčad i zasluženo pobijedio.

Supruga i klinceza najboljeg igrača Grafičara Božića

– Mi nismo imali svoj dan, pogotovo Stefan Zadravec, a kad on nije na visokoj razini, mi se mučimo. Iako smo se trgnuli u četvrtoj četvrtini i u završnici bili blizu preokreta, treba biti realan i reći da bi bilo nepravedno da je Grafičar na kraju ostao bez pobjede – kaže Mirko Hrženjak.

GRAFIČAR         86

PODRAVAC       76

GRAFIČAR: Križanić 5 (1×3), Nakić 7 (1×3), Svaty, Mikec 10, Dijanušić, Božić 31, Šamarija 2, Radiković, Novak 21 (3×3), Stijepić, Vađunec, Prprović 10. TRENER: Poljak.

PODRAVAC: S. Zadravec 24 (2×3), J. Zadravec 8, Hrženjak 12 (2×3), Balatinec 4 (1×3), I. Kuzmić, Šestak 16, Križić 5, Vrdoljak 2, L. Kuzmić 1, Cestar, Ratković, Odobašić 4. TRENER: Hrženjak.

LUDBREG – Dvorana Osnovne škole. SUCI: Marko Milković, Marin Kumrić i Filip Markušić (svi Varaždin). 22:14, 24:21, 21:10, 19:31