LUDILO U KOPRIVNICI Podravkašice na korak do Lige prvakinja, Zaprešić boysi razdrmali publiku

Turkinje su krenule žustro, dok se kod Podravke osjetio lagani grč, no brzo je sve sjelo na svoje mjesto

Autor: podravski.hr — 08.09.2018. / 20:55 Sport

Podravkašice su se borile za ulazak u finale

Sportsku subotu u večernjim je satima dodatno začinila polufinalna utakmica kvalifikacija grupne faze rukometne Lige prvakinja. Podravka Vegeta je na domaćem terenu sportske dvorane Gimnazije ugostila tursku Muratpašu. Uoči utakmice Zaprešić boysi i Nered su pošteno “razdrmali” publiku svojim navijačkim hitovima, ali i novom himnom Podravka Vegete, skladanom upravo za ovu priliku.

Zaprešić boysi i Nered na poluvremenu utakmice

Turkinje su krenule žustro, dok se kod Podravke osjetio lagani grč, no dobrom obranom i raspoloženom Ježikovom držale su priključak. Nakon 10 minuta bilo je 4:4 uz tri pogotka naše Bjeloruskinje. Ono što nije dobro je da je stup obrane Debelić već imala dva isključenja. Suci iz Crne Gore Vesović i Mitrović, priznajemo, nisu se baš najbolje snalazili u tim trenucima utakmice. Ježikova je postigla i četvrti u 12. minuti za vodstvo 5:4. Gošće se ipak nisu predavale te su htjele pokazati da Podravka neće lako do finala. U 18. minuti, nakon nekoliko Podravkinih fulanih akcija, Muratpaša je imala 7:8, no brzo je izjednačila Milošević.

Dvorana je nakon dugo vremena bila ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta

Ministar državne imovine Goran Marić, šef Uprave Podravke Marin Pucar u lijepom društvu

Ona je unijela dodatnu živost, a priključila se i Čigirinova pa je u 22. minuti bilo već 13:10 za Podravku. Sa svojim dobrim obranama obol je dala i vratarka Ećimović. No, suci su ponovno, nažalost, bili u elementu te su isključili Anu Debelić u ranoj fazi susreta, a koja nije bila ni blizu prekršaja. Nedugo zatim su nakon jedne sumnjive odluke i temperamentnije reakcije trenera Saračevića i njemu odlučili dodijeliti žuti karton kao opomenu. Na poluvrijeme se ipak otišlo s najvećom dotad prednošću Podravke od 18:12.

Bila je to utakmica od velikog značaja

U nastavku su Turkinje pokušavale iznenaditi Podravku vezanim kombinacijama s krilnih pozicija, no vratarka Ećimović bila je neprelazna. U 36. minuti bilo je već 21:13 za Podravku. Šest minuta kasnije 24:17, iako je Saračević na klupi već neko vrijeme držao Holešovu, Čigirinovu i Ježikovu kako bi ih odmorio. Minute su dobile Franušić, Karlovčan, Džono i Milosavljević i nešto kasnije vratarka Risović te Popović i Petika. U 47. minuti Franušić je dovela Podravku na +10 (28:18), a u 50. je bilo 30:19 nakon pogotka Ihnjeve. Utakmica je završila rezultatom 35:22.

U samo mjesec i pol dana otkako radi s igračicama, već se vidi ruka iskusnog Saračevića. Podravka igra brzo i učinkovito, ne troši lopte, a tranzicija i kontra su gotovo pa savršene. I nije naodmet činjenica da je svako mjesto poduplano kvalitetom. No, najvažnije je da mu igračice vjeruju, pa i one koje dobivaju koju minutu igre manje.

Dodajmo i kako su u drugom polufinalu igrale rukometašice rumunjske Craiove te srpske Jagodine. Rumunjke su opravdale status favoritkinja i pobijedile s visokih 31:18. One su već osigurale nastup u finalnoj utakmici, u nedjelju u 18 sati. Taj će susret odlučiti o tome hoće li u Ligu prvakinja hrvatski ili rumunjski predstavnik. (ib)