Magla i pehovi: Krstanović zabio u svoju mrežu, Hadžić fulao penal za remi

Osijek i Hajduk otvorili su jučer 17. kolo Prve HNL pobjedama, a još jedan favorit i jedan od glavnih konkurenata za naslov prvaka Rijeka svoju priliku je tražila u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Farmaceuti su se nadali novoj prilici protiv Riječana, posebno nakon neugodnog poraza na Rujevici kad je Slaven 70 minuta dominirao, vodio 1:0, da bi potom u nekoliko minuta bacio sve u vjetar i omogućio domaćinu pobjedu.

Nažalost, nad Apaš se spustila gusta magla pa je i kvaliteta nogometa bila u skladu s atmosferskim prilikama. U prvih 20 minuta bez izrazite prilike, s mnogo grešaka u završnim dodavanjima. Prvu pravu priliku imao je Marina za Slaven u 21. Prvo je glavom gađao bliži kit, Zlomislić mu odbio u noge, a veznjak Slavena iz prve gađao pod gredu. Vratar Rijeke bio je pribran i izbio ju u korner. Do 35. minute ništa, sve do udarca Boseca s vrha kaznenog prostora. Lopta je prošla blizu suprotne vratnice. Bilo je to sve od ovog poluvremena, a koliko je bilo zanimljivo najbolje mogu svjedočiti oni pred malim ekranima. Ionako se nije vidjelo ništa.

Rijeka je sretno povela u 50. minuti. Čini se da je Krstanović bio taj koji si je skrenuo loptu u gol nakon kornera za 0:1.

Minutu kasnije u dobroj prilici bio je Zvonarek za Slaven no prvi udarac obranio je Zlomislić, a drugi netko od braniča skrenuo u korner. Nakon toga udarac je upisao i Glavčić no vratar Rijeke i ovaj je put bio na mjestu.

Laušić je pokušao u 65. s 20 metara no lopta se nesretno odbila od Rijekinog igrača u korner. Rijeka je povisila na 0:2 u 71. Drmić je zakucao glavom nakon ubačaja, a toj akciji prethodio je očiti prekršaj nad Caimacovim koji sudac Lovrić nije svirao. VAR cijelu utakmicu nije radio zbog magle pa se nije ni pregledavalo.

No, Slaven je odmah smanjio na 1:2. Ukrali su loptu Rijeci, a Caimacov ih kaznio s 18 metara udarcem pod samu gredu.

Nije sudac svirao ni lakat u glavu Boseca na 20 metara od gola Rijeke u 81. minuti. Bilo je to i za žuti. Zato je svirao čudan penal za Slaven u 85. Lopta je čini se pogodila igrača Rijeke u ruku. Penal je traljavo izveo Hadžić, jer je Krstanović zamijenjen, a Zlomislić mu obranio.

Bila je to zadnja Slavenova prilika za bod.

Dodajmo na kraju kako će Slaven Belupo u sljedećem kolu u goste Istri, a utakmica se igra u ponedjeljak 6. prosinca. Do kraja jesenskog dijela prvenstva još su tri kola, a “proljetni” dio počinje već krajem siječnja.