Metz prizemljio Podravku: Saračevićeva obrana bez rješenja

Rukometašice Podravke Vegete nisu se proslavile na gostovanju u 1. kolu europske Lige prvakinja kod francuskog Metza. Domaće su rukometašice ipak bile bolje 40:26 (24:13). Ono što je krasilo Podravku lani, a to je obrana danas je potpuno zakazalo.

Domaće su rukometašice krenule odlučno, povele 2:0 s ova gola Sajke, no Stanko ipak smanjuje iz kontre. Risović s nekoliko obrana drži priključak, a Tsakalou smanjuje na 3:2. No, curi na desnom krilu i Luciano veže drugi pogodak na postavljenu obranu za 4:2. Tsakalou uzvraća, no Sajka zabija sa sedam metara i Metz opet ide na dva razlike. Bivša Podravkašica sad na vratima Francuskinja Kapitanović brani tri zicera i drži svoje suigračice na odmaku.

Metz odlazi na 7:3 nakon dvije greške Podravke i Saračević mora zvati time-out. Metz nastavlja preko desnog krila i Luciano, a Stanko zabija svoj drugi za 8:4 u 13. minuti susreta. Stanko i Tsakalou koje jedine pogađaju za Koprivničanke, smanjuju na 9:6. Podravkina obrana nema rješenje za Sajku koja zabija svoj četvrti i sada Metz ima 12:7.

U 22. minuti je 17:10 za Metz. Previše primljenih golova za 22 minute igre. Saračević je “kipio” na time-outu i poručio curama da ne igraju kao “tetke”. Nažalost igra se raspala i pet minuta prije kraja prvog dijela je 20:11. Prvi dio završio je 24:13.

Metz je u 34. minuti na plus 12, N’Gouan zabija dva gola za 26:14. Igra se gol za gol, no izgubljeno je nekoliko prilika i sad je 29:17 nakon prvih 10 minuta drugog dijela. Najviše nam problema na crti radi N’Gouan s četiri gola u nastavku. Razbranila se i Kapitanović koja skida zicere Podravkašicama. U 48. minuti je 34:19. Trener Metza rotira veći dio momčadi, a slijedi ga i Saračević. Dva u nizu zabija mlada Franušić za 34:21. Do kraja utakmice Podravka nije uspjela smanjiti rezultat pa je završilo 40:26.

Sljedeće, 2. kolo Lige prvakinja igra se u Koprivnici u nedjelju 13. listopada u 17.00. U koprivničku Sportsku dvoranu Gimnazije dolazi Vipers.

METZ – PODRAVKA VEGETA 40:26 (24:13)

METZ – Palais Omnisports Les Arenes. GLEDATELJA: 2000. SUCI: Freitas i Carvalho (Portugal). DELEGAT: Medved (Rusija).

METZ: Kapitanović, Portes, Jacques, Zaadi 5, N’Gouan 4, Nocandy 3, Houette 3, Di Rocco, Burgaard 8, Maurice, Sajka 6 (2), Maubon 2, Luciano 5, Bouktit, Le Blevec 1, Perederiy 3. Trener: Emmanuel Mayonnade.

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović, Zadravec, Turk 1, Karlovčan, Mugoša 3, Debelić 1, Džono, Gjeorgijevska 2, Milosavljević 4 (2), Milošević 1, Stanko 6, Tsakalou 5, Popović, Jandrašić, Franušić 2. TRENER: Zlatko Saračević.