Mladi šahisti na prvenstvu Hrvatske: Križevci imali četiri predstavnika na završnom turniru

SPLIT/KRIŽEVCI – Prošlog se tjedna u Splitu održavalo juniorsko prvenstvo Hrvatske u šahu, a na svoje predstavnike mogu biti ponosni iz križevačkog kluba. Naime, križevački šahovski klub u Splitu je predstavljalo čak četiri šahista, a radilo se o iznimno jakom državnom turniru na kojem su snage odmjerili najbolji šahisti i šahistice do 17 godina.

Od mladića križevački su klub predstavljali Filip Martić koji je s pet bodova osvojio 25. mjesto i Ivan Martić koji je 3,5 boda bio 49 u državi. U kategoriji djevojaka, Križevci su također imali dvije predstavnice, a Marija Bilješko osvojila je 4,5 boda te zauzela mjesto u top 10 šahistica, točnije bila je deveta. Druga predstavnica Katarina Zvonar je s 4 boda na kraju zauzela također visoko 12. mjesto.