Močilani nastavili trnovit put prema naslovu prvaka

Nogometaši Močila nastavili su svoj pohod prema zacrtanom cilju, a to je osvajanje prvog mjesta. Da će biti izrazito teško u ostvarenju svog cilja i da će put do osvajanja prvog mjesta biti protkan trnjem i ostalim drugim preprekama, shvatili su u prošlom kolu kada su izgubili od GOŠK-a u Gotalovu, a tijekom te utakmice, ali i nakon nje, imali su štošta prigovoriti glavnom sucu Juriši. U nedjeljnom srazu protiv vrlo dobre momčadi Rudara iz Glogovca morali su osvojiti tri boda, inače bi prokockali prednost koju drže s bodom razlike od drugoplasirane Drave iz Podravskih Sesveta. U svom su naumu na njihovu sreću uspjeli i na krilima odličnih Čanija i Kopornića uknjižili pobjedu.

Rezultat 3:0 možda odaje dojam da je pobjeda Močila bila glatka, no Močilani su se morali dobro pomučiti protiv vrlo dobrog protivnika koji je tijekom prvenstva zagorčao život brojnim klubovima iz vrha. Poveli su Močilani golom Igora Čanija, močilskog ‘sina vjetra’. Hitronogi je Čani pobjegao pratitelju i poentirao za vodstvo u 34. minuti.

Taj je gol ošamutio Rudare čije je nogometaše dvije minute kasnije matirao iskusni Kopornić. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Močilani su tijekom cijelog drugog dijela pokušavali slomiti obranu gostiju kako bi osigurali mirnu utakmicu, a to su uspjeli tek na samom kraju, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac za konačnih 3:0 bio je Čani svojim drugim golom koji je postigao udarcem iz bijele točke.

MOČILE    3 (2)

RUDAR G 0 (0)

MOČILE: Kodrić, Plahinek, Radić, Sertić, Krčmar, Čani (od 93. Markač), Kopornić, Čiković (od 82. Levak), Hrenić (od 72. Bači), Posavec, Ceković (od 85. Robotić). TRENER: Vedran Bači.

RUDAR: Kljunić, Jadan (od 81. Barčanec), Virovec (od 85. Mrzlečki), D. Krstitović, Gačan, Mihelčić, Hajduković, Svržnjak, Sršek (od 81. I. Krstitović), Srbiš, Vegh (od 61. Dukarić). TRENER: Nikola Vezijak.

KOPRIVNICA – Igralište Močila. SUDAC: Mario Vecko. POMOĆNI: Fabijan i Huđ (Koprivnica). STRIJELCI: 1:0 Čani (34), 2:0 Kopornić (36), 3:0 Čani (90+3-11m). ŽUTI KARTONI: Ceković, Hrenić, Čiković (Močile), Mihelčić, Sršek (Rudar).